دفتر نشر اثار واندیشه های حجت الاسلام سروری

×
اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا
پنج شنبه, 08 خرداد 1399
شبکه های اجتماعی و خانواده زندگی و خدا صد دانه یاقوت زندگی انقلاب اسلامی یک موجود زنده دست های مهربان کودکان در فضای مجازی نوجوانان در فضای مجازی خانواده و شبکه های اجتماعی میوه های اخلاقی انبیاء زندگی و خدا فصل دل تکانی خصوصیات مرد خوب و اهل زندگی بر باد رفته منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر پله ای تا خدا اقتصاد مقاومتی تولید اشتغال در دست چاپ در دست چاپ در دست چاپ
آیه های زندگی
آیه های زندگی
آیه های زندگی

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اجْتَنِبُوا کَثِیرًا مِّنَ الظَّنِّ إِنَّ بَعْضَ الظَّنِّ إِثْمٌ سوره حجرات ایه 12

 

ای‌ کسانی‌ که‌ ایمان‌ آورده‌اید، از بسیاری‌ ازگمانها بپرهیزید که‌ پاره‌ای‌ از گمانها گناه‌ است‌…

[ آرشیو کامل ]

بزرگترین معجزه قرن معاصر و نماد عزتمندی جهان اسلام
کد خبر: 494196 | تاریخ مخابره :۱۳۹۸/۳/۱۴ - ۱۱:۲۶ | سرویس: حوزه علمیه قم 3
نویسنده کتاب « زندگی به سبک آفتاب»:
معجزه قرن امام (ره)با خداباوری محض و اعتماد به مردم شکل گرفت
حوزه/ استاد حوزه بیان کرد: مدل مدیریتی امام راحل از ویژگی بنیادین آن حضرت ناشی می شد که موجبات خلق بزرگترین معجزه قرن شد که آن دو ویژگی شامل خداباوری محض و تکیه و اعتماد بر قدرت اجتماعی و مردمی بود.

حجت الاسلام والمسلمین حجت الله سروری نویسنده کتاب زندگی به سبک آفتاب در گفت وگو با خبرگزاری «حوزه»، گفت: امام خمینی (ره) اسلام حقیقی را از گوشه مساجد  به بطن زندگی مردم کشانده و تمام آزادی خواهان و‌ فرهیختگان  و دانشمندان وصاحب نظران بزرگ اسلامی را عملا بیدار نموده وجهت دادند که اسلام ناب محمدی را دوباره به جامعه بشریت عرضه نمایند.

وی افزود: امام راحل در واقع کاری کردند که کشورهای مسلمان به واسطه اسلام احساس قدرت کنند واکنون با شناخت وملاکی که امام در اختیار مردم قرار داده، توانستند بین اسلام واقعی و اسلام آمریکایی تمیز بدهند.

نویسنده کتاب زندگی به سبک آفتاب یادآورشد: امام خمینی (ره) برای مسلمانان تبیین کردند که شما قوی هستید و توانائیهای زیادی در اختیار دارید و باید این توانائی ها را بشناسند ودر راه دین اسلام  به خدمت بگیرید.

این خطیب و نویسنده حوزوی بیان کرد: امام راحل، سعادت و کمال انسان و جوامع تنها در گرو اطاعت از قوانین الهی می دانند که توسط انبیا به بشر ابلاغ شده است و انحطاط و سقوط  جامعه بشریت به علت سلب آزادی و تسلیم در برابر طواغیت زمان می دانند.

حجت الاسلام والمسلمین سروری تصریح کرد: یکی از اصول مهمی که امام راحل بر آن تاکید وافر داشتند آن بود که همه باید علیه این بندها و زنجیرهای اسارت و طواغیت  قیام کنند و همچنین باید دربست، بنده و تسلیم اراده و خواست و احکام الهی باشند.

استاد حوزه بیان کرد: امام خمینی(ره)، راه آزادی بشر را مبارزه و سر تعظیم پایین نیاوردن، در برابر همه قدرت های استبدادی و استعماری دیکتاتورهای وبت های زمان می دانستند.

این استاد برجسته حوزه بیان کرد:امام خمینی (ره) با افکار الهی توانست در مقابل طاغوت بایستد و به تمام جهانیان ثابت کرد که فَإِنَّ حِزْبَ اللَّهِ هُمُ الْغالِبُونَ حزب خدا بر طاغوت غلبه می کند.

 

وی گفت: حضرت امام  به عنوان بزرگترین  معجزه قرن معاصر و نماد عزتمندی جهان اسلام ، باردیگر چهره حضرت رسول (ص)  واهداف تمام انبیاء عظام واهل بیت علیهم السلام را به یاد مسلمانان آوردند.

نویسنده کتاب زندگی به سبک آفتاب یادآورشد: نکته ای که گفتنش لازمه این است که امام راحل  در اوج ساده زیستی و زهد و بی تکلفی نسبت به دنیا در خانه ای کوچک ،  مقتدای مسلمانان جهان بود، و بر دلها حکومت می کرد. وقتی همه مسلمانان از امام به عنوان یک الگو صحبت می کنند،  این به آن معنی است که امام در خانه و قلب همه مسلمین حق جو حاضر است. فریاد ستم ستیزی امام سبب شد تا امت های اسلامی به شور آیند و رستاخیزی پیش از رستاخیز را تجربه کنندوامروز موج خیز بیداری اسلامی نتیجه آن فریادهاست. 

وی  اظهارکرد: امام خمینی به همه انسان های معاصر جنبه دیگر حیات، یعنی حیات معنوی را نشان داد.

حجت الاسلام والمسلمین سروری یادآورشد: اولین و آخرین چشم انداز امام خمینی ره  در طول حیات انقلابی و مبارزاتی اش، می توان خدامحوری دانست.

وی تصریح کرد: از نکات بارز دیگری که می توان در خصوص شخصیت و بن مایه درونی امام خمینی راحل به آن اشاره کرد آن است که راه را به همه ما نشان و حجت را بر همه تمام کرد و حالا وظیفه ما است که این راه را ادامه دهیم.

استاد حوزه بیان کرد: امام خمینی(ره) یک انقلابی به تمام معنا و نماد مبارزه با استکبار جهانی بود و ایشان با بصیرت و روشنگری تمامی کشورهای مسلمان را بیداری و آگاهی بخشید.

وی گفت: ملت ایران اسلامی با تمام وجود از امام خمینی(ره) درس عبودیت ، ایمان اخلاص، شجاعت و آزادی  وآزادگی، استقلال ، ظلم ستیزی ،استکبار ستیزی،استقامت و پایداری ،  واز خودگذشتگی برای دین  را حس کرده و لمس کردند.

حجت الاسلام والمسلمین سروری با اشاره به ویژگی های درونی و ناب بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی یادآورشد: البته دو ویژگی بارز حضرت امام خمینی(ره) که باعث پیروزی انقلاب اسلامی شد تکیه به خداوند و اعتماد به مردم بود که این خود نماد مردم سالاری دینی است که باعث اعتماد امام به مردم و اعتماد مردم به ایشان شد.

وی گفت: مدل مدیریتی امام راحل از ویژگی بنیادین آن حضرت ناشی می شد که موجبات خلق بزرگترین معجزه قرن شد که آن دو ویژگی شامل خداباوری محض و تکیه بر قدرت اجتماعی و مردمی بود.

:: دسته : مصاحبه ها
تاریخ : 14 خرداد 1398 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 364
مطالب مشابه :توجه : پرکردن فیلدهای ستاره دار الزامی است.
نام:*
ایمیل:*
کد امنیتی: *

شبکه های اجتماعی و خانواده زندگی و خدا صد دانه یاقوت زندگی انقلاب اسلامی یک موجود زنده دست های مهربان کودکان در فضای مجازی نوجوانان در فضای مجازی خانواده و شبکه های اجتماعی میوه های اخلاقی انبیاء زندگی و خدا فصل دل تکانی خصوصیات مرد خوب و اهل زندگی بر باد رفته منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر پله ای تا خدا اقتصاد مقاومتی تولید اشتغال زندگی با خورشید هشتم الفبای زندگی الفبای زندگی جلد 2 نقش ماهواره در زندگی بصیرت در زندگی اخلاق کریمانه فرهنگ و اقتصاد بی بصیرتانی از تاریخ کربلا هنر سخنوری در اعجاز بیان هنر سخنوری در اعجاز بیان چگونه سخنران خوبی شویم؟ یارانی از تبار عرشیان الفبای زندگی بصیرت در زندگی چاپ اول زندگی به سبک آفتاب خطبه فدکیه ،ذوالفقار فاطمه(س) همدلی و همزبانی دولت و ملت پنجره ای به زندگی اقتصاد مقاومتی ردپای گرگ در دست چاپ
دفترنشر آثار واندیشه های استاد سروری
طراحی و بهینه سازی : ثامن تم