دفتر نشر اثار واندیشه های حجت الاسلام سروری

×
اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا
پنج شنبه, 01 فروردین 1398
کودکان در فضای مجازی نوجوانان در فضای مجازی خانواده و شبکه های اجتماعی میوه های اخلاقی انبیاء زندگی و خدا فصل دل تکانی خصوصیات مرد خوب و اهل زندگی بر باد رفته منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر پله ای تا خدا اقتصاد مقاومتی تولید اشتغال در دست چاپ در دست چاپ در دست چاپ
آیه های زندگی
وعده حکومت الهی
وعده حکومت الهی


«وَعَدَاللهُ الَّذينَ آمَنُوا مِنْكُمْ وَ عَمِلُوا الصّالحاتِ لَيَسْتَخْلِفَنَّنَّهُمْ في الاَرْضِ كَما اسْتَخْلَفَ الَّذينَ مِنْ قَبْلِهِمْ وَ لَيُمَكِّنَنَّ لَهُمْ دينَهُمُ الِّذي ارْتَضي لَهُمْ وَ لَيُبَدِّلَنَّهُمْ مِنْ بَعْدِ خَوْفِهِمْ اَمْناً يَعْبُدُونَني لا يُشْرِكُونَ بي شَيْئاً وَ مَنْ كَفَرَ بَعْدَ ذلِكَ فَاٌولئِكَ هُمُ الْفاسِقُونَ»؛ آيه 55 سوره نور

خدا به کسانی از شما بندگان که (به خدا و حجّت عصر علیه السّلام) ایمان آرند و نیکوکار گردند وعده فرمود که (در ظهور امام زمان) در زمین خلافتشان دهد چنانکه امم صالح پیمبران سلف را جانشین پیشینیان آنها نمود، و دین پسندیده آنان را (که اسلام واقعی است بر همه ادیان) تمکین و تسلط عطا کند و به همه آنان پس از خوف و اندیشه از دشمنان ایمنی کامل دهد که مرا به یگانگی، بی هیچ شائبه، شرک و ریا پرستش کنند، و بعد از آن هر که کافر شود پس آنان به حقیقت همان فاسقان تبهکارند.

[ آرشیو کامل ]

بهار، برگی از کتاب حکمت‌های الهی است
گروه فعالیت‎های قرآنی: نویسنده حوزوی بهار را برگی از حکمت‎های الهی دانست که در قرآن نیز به آن اشاره شده است.

حجت‎الاسلام والمسلمین سروری در گفت وگو با ایکنا از قم گفت: انسان ها از یکنواختی در زندگی ملول می شوند و علاقمند به تنوع است و از نیازهای ما انسان ها می توان گفت تنوع و تجدد و نوخواهی است و آمدن فصل بهار هرساله برای ما این تنوع ونو شدن عالم طبیعت را به ارمغان می آورد و به قول معرف « لکل جدید لذة»؛ هر نوی را لذتی است .
نویسنده کتاب الفبای زندگی افزود: در قرآن کریم مکرر از این تجربه حیاتی که برای زمین رخ می دهد یاد شده و از آن به عنوان یک درس و تعلیم و به عنوان راهنمایی انسان، که از این فصل چه استفاده ای بکند و چه الهامی باید بگیرد.
نویسنده کتاب پنجره ای به زندگی  بیان کرد: هر یک از موجودات زنده زمین از گیاهیان و حیوانات و انسان ها گرفته تا سایر موجودات از این فصل حیات بخش سهمی و حقی دارند؛ گل ها و سبزه ها به حد اعلی جمال خود را طراوت می دهند؛ ما انسان ها نیز از این فصل باطراوت از آن جهت که انسان است، عقلی دارد و فهمی، دلی دارد و احساساتی و عواطفی، او هم از این فیض عام سهمی داشته به نفع خود بهره برده های فراوانی می برد.


این نویسنده و استاد حوزه بیان کرد: حال سوال پیش می آید که در این زمینه سهم انسان چیست؟ برای بسیاری از مردم فصل حیات بخش بهار الهام دهنده است، درس است، آموزنده است، نکته ها و رمزها و حقیقت ها در می یابند.
وی گفت: فصل بهار فصل تجدید حیات و زندگی از سرگرفتن طبیعت است؛ فصل نشاط و خرمی زمین است؛ فصلی است که زمین در شرایط تازه و جدید قرار می گیرد و مستعد می شود که بزرگترین موهبت های الهی یعنی حیات و زندگی به او اضافه شود.
وی تصریح کرد: در قرآن کریم از این حالت زمین، از این تجربه حیاتی که برای این موجود رخ می دهد، مکرر یاد شده است و در حدود ۱۵ بار در قرآن کریم به این موضوع اشاره شده، ولی به عنوان یک درس و یک تعلیم و یک حکمت آموختنی. سهم ما انسان ها از بهار، تفكر و تدبر از آيات قرآن کریم است.
این استاد حوزه بیان کرد: مهمترین درسی که از بهار باید بگیریم، درس تغییر کردن است. بهار این درس را به ما می دهد بهاری که درختانش مرده بودند زمین افسرده بود از برکت باران زمین به جنبش و حرکت در می آید.
اعتدال بهاری
وی گفت: در ادامه انسان در می یابد که آرام آرام به فصل بهار و اعتدال رسیده است تغییر کرده زیبایی همه جا را گرقته است؛ اولین نکته ای که ما نگاه می کنیم می بینیم که طبیعت تغییر کرده است ما هم می توانیم تغییر کنیم انسان ها هم می توانند تغییر کنند.
سروری اظهارکرد: اولین سعادت و خوشبختی ما این است که امسال تصمیم بگیریم خودمان را پالایش کنیم و دستور خدا و حرف خدا را زمین نگذاریم. خوب این خودش یک تغییر بسیار مثبت است.
وی تصریح کرد: درس دیگری که از بهار می گیریم ایمان و باور است که طبیعت را به این زیبایی اندام سبز پوشانده است چه قدرتی در کار است ایمان به خالق و پروردگار، ایمان تاثیر مهمی در زندگی دارد ایمان باعث می شود که انسان امید پیدا کند .

:: دسته : مصاحبه ها
تاریخ : 5 فروردین 1397 .:. نظرات : 1 .:. بازدید : 461
مطالب مشابه :نویسنده : مهرداد عزیزی | تاریخ : 12 فروردین 1397 13:27 | نقل قول |

سلام استاد سال نو برشما مبارک .استاد عزیز کتاب هاتون خیلی بی نظیر خدا شما رو حفظ کنه .التماس دعا با سلام ووعرض ادب به استاد سروری سخنرانی هاتون خیلی عالی .استفاده کردیم .در بهارستان خواستم از جانب خودم تشکر از شما استاد داشته باشم .التماس دعاتوجه : پرکردن فیلدهای ستاره دار الزامی است.
نام:*
ایمیل:*
کد امنیتی: *

کودکان در فضای مجازی نوجوانان در فضای مجازی خانواده و شبکه های اجتماعی میوه های اخلاقی انبیاء زندگی و خدا فصل دل تکانی خصوصیات مرد خوب و اهل زندگی بر باد رفته منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر پله ای تا خدا اقتصاد مقاومتی تولید اشتغال زندگی با خورشید هشتم الفبای زندگی الفبای زندگی جلد 2 نقش ماهواره در زندگی بصیرت در زندگی اخلاق کریمانه فرهنگ و اقتصاد بی بصیرتانی از تاریخ کربلا هنر سخنوری در اعجاز بیان هنر سخنوری در اعجاز بیان چگونه سخنران خوبی شویم؟ یارانی از تبار عرشیان الفبای زندگی بصیرت در زندگی چاپ اول زندگی به سبک آفتاب خطبه فدکیه ،ذوالفقار فاطمه(س) همدلی و همزبانی دولت و ملت پنجره ای به زندگی اقتصاد مقاومتی ردپای گرگ در دست چاپ
دفترنشر آثار واندیشه های استاد سروری
طراحی و بهینه سازی : ثامن تم
X
کانال ایتااستاد