دفتر نشر اثار واندیشه های حجت الاسلام سروری

×
اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا
پنج شنبه, 04 بهمن 1397
اقتصاد مقاومتی تولید اشتغال پله ای تا خدا منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر بر باد رفته خصوصیات مرد خوب و اهل زندگی فصل دل تکانی زندگی و خدا میوه های اخلاقی انبیاء خانواده و شبکه های اجتماعی نوجوانان در فضای مجازی کودکان در فضای مجازی در دست چاپ در دست چاپ در دست چاپ
آیه های زندگی
وعده حکومت الهی
وعده حکومت الهی


«وَعَدَاللهُ الَّذينَ آمَنُوا مِنْكُمْ وَ عَمِلُوا الصّالحاتِ لَيَسْتَخْلِفَنَّنَّهُمْ في الاَرْضِ كَما اسْتَخْلَفَ الَّذينَ مِنْ قَبْلِهِمْ وَ لَيُمَكِّنَنَّ لَهُمْ دينَهُمُ الِّذي ارْتَضي لَهُمْ وَ لَيُبَدِّلَنَّهُمْ مِنْ بَعْدِ خَوْفِهِمْ اَمْناً يَعْبُدُونَني لا يُشْرِكُونَ بي شَيْئاً وَ مَنْ كَفَرَ بَعْدَ ذلِكَ فَاٌولئِكَ هُمُ الْفاسِقُونَ»؛ آيه 55 سوره نور

خدا به کسانی از شما بندگان که (به خدا و حجّت عصر علیه السّلام) ایمان آرند و نیکوکار گردند وعده فرمود که (در ظهور امام زمان) در زمین خلافتشان دهد چنانکه امم صالح پیمبران سلف را جانشین پیشینیان آنها نمود، و دین پسندیده آنان را (که اسلام واقعی است بر همه ادیان) تمکین و تسلط عطا کند و به همه آنان پس از خوف و اندیشه از دشمنان ایمنی کامل دهد که مرا به یگانگی، بی هیچ شائبه، شرک و ریا پرستش کنند، و بعد از آن هر که کافر شود پس آنان به حقیقت همان فاسقان تبهکارند.

[ آرشیو کامل ]

توهین شبکه بهائی من تو به زنان ایرانی

توهین شبکه بهائی من تو به زنان ایرانی

همزمان با اوج گرفتن حملات علیه پوشش برقع در فرانسه، شبکه من و تو در اقدامی همسو، زنان مسلمان را نادان خطاب کرد.

این جملات، القائاتی است که به صورت ۲۴ ساعته مدام بر سر جامعه زنان ایرانی آوار می شود، مهمان شبکه بهائی من و تو مدعی شد: «اگر زنی تصمیم بگیرد که آگاهانه حجاب داشته باشد و خودش را از دنیا نامرئی کند! این آدم، آدم دانایی نیست!! این خانم، خانم دانایی نیست!! خانمی نیست که بخواهد در جامعه نقش مؤثری داشته باشد!!»

وی در ادامه توهین هایش افزود: «یک متر پارچه، دو متر پارچه هیچ زنی را از هیچ بلا یا خشونتی محفوظ نمی کند.»

به نظر می رسد اینکه مهمان شبکه بهائی من و تو زن مسلمان را متهم به نداشتن نقش موثر در اجتماع می کند ناشی از یک طرز تفکر غلط است. مخالفان حجاب همواره سعی کرده اند جریانات جاهلانه و ظالمانه ای را به حجاب نسبت دهند تا راحت تر بتوانند آن را زیر سوال برند اما ضروری است بدانیم هدف از حجاب در اسلام فقط پوشاندن زن از تماس با نامحرم و ممانعت از خودنمایی اوست نه پرده نشین کردن و از اجتماع دورکردن وی.

صورت ظاهری بحثی که آنها مطرح می کنند این است که آیا زن باید پوشیده باشد یا عریان؟ خانه نشین باشد یا آزادانه در جامعه حضور یابد؟ حال آنکه بحث در واقع درباره آزادی زن نیست بلکه سوال درست این است که آیا باید زن و بهره گیری های مرد از او رایگان باشد؟ اسلام با این مساله مخالف است نه با آزادی و حضور مثبت و سازنده زنان در جامعه.

اما در پاسخ به دیگر توهین خانم فمنیست شبکه من و تو که مدعی است ” یک متر یا دو متر پارچه نمی تواند مانع از هیچ بلا یا خشونتی باشد” باید گفت گرچه تحقیقات میدانی این ادعا را رد می کند و ثابت می کند که بین پوشش مناسب زنان و مساله امنیت رابطه مستقیمی وجود دارد و بطور مثال زنانی که از پوشش مناسب تر برخورداراند امنیت بیشتری دارند اما باید توجه داشت که علت حجاب اسلامی عدم امنیت زن نیست آنگونه که وی می پندارد و اساسا چنین علتی برای حجاب در منابع اسلامی ذکر نشده است. بله مساله امنیت و عدم آن می تواند از نتایج التزام به حجاب و عدم پایبندی به آن باشد.

بر خلاف همداستان شدن شبکه من و تو با دولت فرانسه، بسیاری از نهادهای حقوق بشری با اعتراض به اقدام غیردموکراتیک دولت فرانسه آن را نقض حقوق اولیه هر شهروندی دانسته اند. این مساله آنچنان چهره فرانسه را مخدوش کرده است که عده ای با تردید به این شعار می نگرند که فرانسه دیگر “مهد دموکراسی” است.

از سوی دیگر این شبکه همواره بحث انتخاب لباس و نوع پوشش را امری شخصی و سلیقه ای می داند حال چطور شده است بر خلاف آن، حکم می کند و تحمل حجاب زنان مسلمان را ندارد تحمل و مدارایی که خود از شعارهای اصلی یک جامعه سکولار است.

بعلاوه بر اساس آزادی و دموکراسی غربی، از ابتدایی ترین حقوق هر شهروندی، انتخاب نوع پوشش است. با این اوصاف به راحتی می بینیم این شبکه های مدعی دموکراسی خواهی با حجاب برخوردی سلبی داشته و به تخطئه آن می پردازند اما در مواجهه با کسانی که کاملا برهنه در جامعه ظاهر می شوند به تبلیغ آن می پردازند و آن را منطقی و منطبق با خواست انسان ها می خوانند.

ای کاش مهمان فمنیست شبکه بهائی من و تو به اندازه فرناندا لیما، مجری برزیلی برنامه قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۴ که صفحه فیسبوکش مورد حمله شدید ایرانیان قرار گرفته شهامت داشت و در پاسخ به انتقادات ایرانیان که پوشش او را مانع از تماشای مستقیم این مراسم دانسته بودند، صادقانه می گفت: هر فردی محصول فرهنگی است که در آن زندگی می‌کند. مهمان و عوامل من و تو هم محصول همان فرهنگ انگلیسی هستند، فرهنگی که برهنگی را حق زن می داند. حقی که او را در مقابل مردان، خلع سلاح کرده است.

آشکار شدن یک تضاد و تناقض در گفتار و رفتار شبکه من و تو

تعجب نکنید عکس فوق متعلق به یک زن مسلمان نیست بلکه یک زن زرتشتی است که کاملا بر اساس سنت های ایرانی خود را پوشانده و به عنوان مهمان شبکه من و تو به توضیح مراسم های زردشتیان می پردازد. در تصویر فوق وی خود را در لای نه یکی دو متر که در لابلای چندین متر پارچه پیچیده، این دو برنامه را کنار یکدیگر بگذارید و آن را تفسیر کنید چه نتیجه ای می گیرید. مگر جز این است که وی نیز دارای حجابی کامل است. اما در شبکه من و تو چه می کند، نه تنها مورد اعتراض واقع نمی شود بلکه دو مجری شبکه من و تو چنان با دقت به سخنان وی گوش می دهند که گویا اجرای برنامه یادشان رفته. پس علت چیست؟ دقیقا درست حدس زدید علت همان ضدیت با حجاب اسلامی و اسلام است که در اشکال مختلف در شبکه من و تو بروز و ظهور می کند.

آیا برنامه ریزان شبکه من و تو جرات آن را دارند وی را هم نادان خطاب کنند و آنگونه که زن فمنیست درباره زنان مسلمان می گوید درباره او هم به زبان جاری کند. قطعا جواب منفی است.

تناقضی دیگر، برنده شدن یک دختر محجبه در آکادمی گوگوش

چرا من و تو با حجاب ارمیا کاری ندارد. او بعد از آنکه در میان بهت و حیرت همگان در آکادمی نفر اول شد به تازگی نیز به این شبکه دعوت شده است تا ماموریت خود را به پایان برساند. این فرد که حالا طرفدارانی هم پیدا کرده، به کمک من و تو آمده تا با حجاب به جنگ حجاب و حیا و عفاف زن برود و من و تو اینچنین نقص را برطرف می کند و کند و با نرمی و گام به گام تغییر درجه به درجه را به سمت ۱۸۰ درجه و در جهتی کاملا مغایر ارزش های فعلی شما را دنبال می کند.من و تو با طعمه ای مانند ارمیا می خواد تا در ابتدا قبح زدایی و بعد یک فرد را قبح گرا کند.

در واقع این شبکه به این نتیجه رسیده است که کشتن حیا در یک زن مقدم بر حجاب اوست زیرا زنی که حیا ندارد با حجاب و بی حجاب، آماده ادامه پذیرش و تاثیر از سایر برنامه های من و تو خواهد شد.

این نوع برخورد با دین یکی از انگلیسی ترین شیوه های برخورد با اعتقادات سایر ملل تلقی می شود که با حفظ پوسته و سطح دین نظیر حجاب مشکلی ندارد اما به شدت پیگیر به تغییر تمامی لایه زیرین دین است.

گفتنی است برقع پوششی خاص است که تعداد کمی از زنان از آن استفاده می کنند و با آن صورت را می پوشانند. آنچه در اسلام واجب است پوشاندن تمام بدن به جز صورت و دست ها تا مچ است و برقع پوششی یا بر اساس احتیاط است و یا سلیقه ای که عده ای دوست دارند

:: دسته : خبرها, مقالات دینی اخلاقی
تاریخ : 7 آبان 1393 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 1816
مطالب مشابه :توجه : پرکردن فیلدهای ستاره دار الزامی است.
نام:*
ایمیل:*
کد امنیتی: *

کودکان در فضای مجازی نوجوانان در فضای مجازی خانواده و شبکه های اجتماعی میوه های اخلاقی انبیاء زندگی و خدا فصل دل تکانی خصوصیات مرد خوب و اهل زندگی بر باد رفته منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر پله ای تا خدا اقتصاد مقاومتی تولید اشتغال زندگی با خورشید هشتم الفبای زندگی الفبای زندگی جلد 2 نقش ماهواره در زندگی بصیرت در زندگی اخلاق کریمانه فرهنگ و اقتصاد بی بصیرتانی از تاریخ کربلا هنر سخنوری در اعجاز بیان هنر سخنوری در اعجاز بیان چگونه سخنران خوبی شویم؟ یارانی از تبار عرشیان الفبای زندگی بصیرت در زندگی چاپ اول زندگی به سبک آفتاب خطبه فدکیه ،ذوالفقار فاطمه(س) همدلی و همزبانی دولت و ملت پنجره ای به زندگی اقتصاد مقاومتی ردپای گرگ
دفترنشر آثار واندیشه های استاد سروری
طراحی و بهینه سازی : ثامن تم