دفتر نشر اثار واندیشه های حجت الاسلام سروری

×
اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا
یکشنبه, 26 آذر 1396
کودکان در فضای مجازی نوجوانان در فضای مجازی خانواده و شبکه های اجتماعی میوه های اخلاقی انبیاء زندگی و خدا فصل دل تکانی خصوصیات مرد خوب و اهل زندگی بر باد رفته منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر پله ای تا خدا اقتصاد مقاومتی تولید اشتغال در دست چاپ در دست چاپ در دست چاپ
آیه های زندگی
پیامبری برای همه عالم
پیامبری برای همه عالم
وَمَا أَرْسَلْنَاكَ إِلَّا كَافَّةً لِلنَّاسِ بَشِيرًا وَنَذِيرًا وَلَٰكِنَّ أَكْثَرَ النَّاسِ لَا يَعْلَمُونَ،آیه 28 سبا

و ما تو را برای همه مردم جهان جز مژده رسان و بیم دهنده نفرستادیم،ولی بیشتر مردم
[به این واقعیت] معرفت و آگاهی ندارند.
[ آرشیو کامل ]

هم رنگ گناه شدن

امیرمومنان حضرت علی علیه السلام در حکمت 154 نهج البلاغه می فرماید: الرَّاضِي بِفِعْلِ قَوْم كَالدَّاخِلِ فِيهِ مَعَهُمْ. وَعَلَى كُلِّ دَاخِل فِي بَاطِل إِثْمَانِ: إِثْمُ الْعَمَلِ بِهِ، وَإِثْمُ الرِّضَى بِهِ.

 آن كس كه به كار جمعيتى راضى باشد همچون كسى است كه در آن كار با آنها شركت كرده (منتها) آن كس كه در انجام كار باطل دخالت دارد دو گناه مى‌كند: گناه عمل وگناه رضايت به آن (ولى شخصى كه بيرون از دايره عمل است و به آن راضى است تنها مرتكب يك گناه مى‌شود و آن گناه رضايت است).

تاریخ : 19 آذر 1396 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 136
ماجرای مسلمان شدن نوه یک کشیش در آمریکا

مرکز اسلامی ورچستر دو مسجد داشته و نزدیک به ۴۰۰-۵۰۰ نمازگزار دائمی و ۶۰۰۰ نمازگزار مربوط اعیاد و جشن‌های مذهبی دارد. در این مساجد پیروان نوپای مسلمان نیز برای عبادت حضور می‌یابند.
شوهر خانم لویز در سال ۲۰۰۰ در سن ۳۸ سالگی به دین اسلام گرویده است. او در خانواده‌ای کاتولیک در فیلادلفیا بزرگ شده و به تدریج از کلیسا دور افتاده است. او در این باره می‌گوید: من همیشه در پی آرامش درونی بودم. و اسلام حقیقت و هدایتی در خود داشت که در زمان کودکی از آن محروم بودم.

تاریخ : 15 آذر 1396 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 130
بخوانید.. صد سال است که نگذاشتند بخوانیم

بیایید صد سال به عقب برگردیم. ایران زیر تاخت و تاز دو قدرت استعماری روز، روس و انگلیس است. روس در شمال، نیروی قزاق را ساخته و انگلیس در جنوب، پلیس جنوب. هر دو با هزاران سرباز خود به غارت ایرانیان مشغولند. عِرض و مال ایرانی میبرند، به ناموس ملت تعرض میکنند، و دولت مرکزی #قاجار ضعیفتر از آن است که در برابر آنها مقاومتی کند. ماجرا وقتی اسفناک تر میشود که این سلطه استعماری با قرارداد 1907 (سن پترزبورگ) بین روس و انگلیس برای تقسیم ایران به دو منطقه شمالی و جنوبی بین خودشان، رسمیت هم می یابد. حال بگویید شما بودید چه میکردید؟! ضعیف و زبون در خانه می نشستید تا مال و ناموستان غارت شود؟! منتظر دولت و سپاهِ نداشته، میماندید؟! یا بپا میخاستید و دفاع میکردید؟! ایرانی در این موقعیت چه تصمیمی گرفت؟!

تاریخ : 11 آذر 1396 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 193
چرا ما بايد نماز بخوانيم؟ مگر خدا به عبادت ما نياز دارد؟

 

اين مسئله که چرا نماز بخوانيم به خاطر نيازمندي خود ما است و خداوند به عبادت ما نياز ندارد، ولي ما به نماز خواندن و عبادت خداوند براي رسيدن به کمال نيازمند هستيم.

به طور خلاصه مي‌‌توان گفت که: به چند دليل بايد نماز بخوانيم:

تاریخ : 10 آذر 1396 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 105
نماز و بازدارندگى از منکرات‏

 

سؤال: چگونه نماز فرد و جامعه را از فحشا و منکر باز مى‏ دارد؟

پاسخ....

تاریخ : 10 آذر 1396 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 52
محمّد صلى الله عليه و آله در آيينه قرآن‏

بخش عمده‌ای از آیات قرآن مجید اختصاص به شناساندن پیامبر بزرگ اسلام صلی الله علیه و آله و اهداف او دارد. ذکر همه آن آیات همراه با تشریح و تفسیرش میسّر نیست، به ذکر آیاتی چند از آن بخش عظیم، جهت باز شناساندن شخصیت الهی آن موجود والا و اهداف مقدّسش اکتفا می‌کنم:

هُوَ الَّذِی أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدَی وَدِینِ الْحَقِّ لِیظْهِرَهُ عَلَی الدِّینِ کلِّهِ وَلَوْ کرِهَ الْمُشْرِکونَ» «1»

اوست که پیامبرش را با هدایت و دین حق فرستاد، تا آن را بر همه ادیان پیروز گرداند، هر چند مشرکان خوش نداشته باشند.

تاریخ : 10 آذر 1396 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 135
اخلاق رازداری در زندگی

یکی از صفات باارزش اخلاقی رازداری،در زندگیست  که در توفیق یافتن به انجام کارها و سعادت و نیک بختی انسان نقش بسزایی دارد. وعدم آن می تواند باعث کین ها وعداوتها ودشمنی های فراوانی گردد وبه خاطرش چه بسا قتل ها صورت بگیرد .در دنیازی فضای مجازی که امروز قرارداریم به نظر می رسد پرداختن به این موضوع اهمیت بیشتری پیدا میکند.

تاریخ : 8 آذر 1396 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 232
هشدار تربیتی واخلاقی امام حسن عسکری

حضرت عسکری علیه السلام در رهنمودها و دستورالعمل های مختلفی مردم را به رفتارهای انسانی و سلوک معنوی دعوت می نمود . آن بزرگوار گاهی در نامه های خصوصی و عمومی مطالب خویش را به مشتاقان حقیقت عرضه می داشت . یکی از دستورالعمل های امام عسکری علیه السلام که برای جویندگان سعادت بویژه شیعیان راهگشا و قابل تامل است، رهنمود آن حضرت در ضمن نامه ای به اسحاق بن اسماعیل نیشابوری  از اصحاب مورد اعتماد آن وجود گرامی است; پیشوای یازدهم در فرازی از آن رهنمود چنین می نگارد: «فاعلم یقینا یا اسحاق! انه من خرج من هذه الدنیا اعمی فهو فی الآخرة اعمی واضل سبیلا، یابن اسماعیل! لیس تعمی الابصار ولکن تعمی القلوب التی فی الصدور، وذلک قول الله فی محکم کتابه حکایة عن الظالم اذ یقول « قَالَ رَبِّ لِمَ حَشَرْتَنِي أَعْمَى وَقَدْ كُنْتُ بَصِيرًا * قَالَ كَذَلِكَ أَتَتْكَ آيَاتُنَا فَنَسِيتَهَا وَكَذَلِكَ الْيَوْمَ تُنْسَى »  ; ای اسحاق! یقینا بدان هر کس از این دنیا نابینا [و گمراه] رود او در آخرت نیز نابینا و گمراه خواهد بود . ای پسر اسماعیل! مقصود از نابینایی، کوری چشم نیست، بلکه قلبهایی که در اندرون سینه ها قرار دارد کور می شوند و این همان سخن پروردگار متعال است که در کتاب محکم خویش از زبان ستمگری حکایت می کند که وی [هنگامی که روز قیامت نابینا محشور می شود با اعتراض به خداوند] می گوید: «خداوندا! چرا مرا نابینا محشور کردی، در حالی که در دنیا بینا بودم . خداوند می فرماید: همچنان که در دنیا آیات ما به تو رسید و آنها را به فراموشی سپردی، همینطور امروز تو از فراموش شدگانی».

تاریخ : 6 آذر 1396 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 99
آثار  بسم الله الرحمن الرحیم  در زندگی

پیامبر رحمت ( صلی الله علیه و آله و سلم) فرمودند : دعایی که ابتدایش بسم الله الرحمن الرحیم باشد ، رد نمیشود.(الدعوات ص۵۲)
 امیرالمؤمنین امام علی (علیه السلام) میفرمایند:
هر بنده ای بخواهد چیزی بخواند یا کاری انجام دهد و " بسم الله الرحمن الرحیم " بگوید در کارش برکت داده می شود.(تفسیر امام عسکری علیه السلام ص۲۵)
پیامبر گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمودند:
هر که در ابتدای وضویش "بسم الله الرحمن الرحیم" بگوید همه ی اعضایش از گناهان پاک میشود.(وسائل الشیعه ج۱ ص۳۹۸)
امام کاظم (علیه السلام) فرمودند :
هر کس دچار کاری شود که غمگینش کند یا ناخوشایندی ناراحتش کند و او سرش را به سوی آسمان بلند کره و سه بار "بسم الله الرحمن الرحیم" بگوید ، خداوند گره از کارش بگشاید و غمش را بزداید.(مکارم الاخلاق ص۳۴۷)
پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمودند :
هر کس "بسم الله الرحمن الرحیم" را قرائت کند خداوند به ازای هر حرف آن ، چهار هزار حسنه برایش مینویسد و چهار هزار گناه از او پاک میکند و چهار هزار درجه او را بالا میبرد.(بحار ج۸۹ ص۲۵۸)
پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) میفرمانید:
هر کار با ارزشی که با "بسم الله الرحمن الرحیم" آغاز نشود به پایان نمیرسد و ناقص است.(بحارالانوار ج۷۳ ص۳۰۵)

تاریخ : 1 آذر 1396 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 184
مراقب دوربین های  مدار بسته ی  زندگیت باش

هشت ناظر همیشه همراه ماست.دوربین های مداربسته زندگی ما

قرآن كريم، خداوند و پيامبر و ائمه معصومين را شاهدان اعمال انسان معرفى فرموده و راه هر عذرى را به روى انسان بسته است.

وَ إنَّ عَلَيْكُمْ لَحافِظينَ* كِراماً كاتِبينَ* يَعْلَمُونَ ما تَفْعَلُونَ* إنَّ الأْبْرارَ لَفى نَعيمٍ* وَ إنَّ الْفُجّارَ لَفى جَحيمٍ»

تاریخ : 10 آبان 1396 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 262
کودکان در فضای مجازی نوجوانان در فضای مجازی خانواده و شبکه های اجتماعی میوه های اخلاقی انبیاء زندگی و خدا فصل دل تکانی خصوصیات مرد خوب و اهل زندگی بر باد رفته منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر پله ای تا خدا اقتصاد مقاومتی تولید اشتغال زندگی با خورشید هشتم الفبای زندگی الفبای زندگی جلد 2 نقش ماهواره در زندگی بصیرت در زندگی اخلاق کریمانه فرهنگ و اقتصاد بی بصیرتانی از تاریخ کربلا هنر سخنوری در اعجاز بیان هنر سخنوری در اعجاز بیان چگونه سخنران خوبی شویم؟ یارانی از تبار عرشیان الفبای زندگی بصیرت در زندگی چاپ اول زندگی به سبک آفتاب خطبه فدکیه ،ذوالفقار فاطمه(س) همدلی و همزبانی دولت و ملت پنجره ای به زندگی اقتصاد مقاومتی ردپای گرگ در دست چاپ
دفترنشر آثار واندیشه های استاد سروری
طراحی و بهینه سازی : ثامن تم