دفتر نشر اثار واندیشه های حجت الاسلام سروری

×
اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا
چهارشنبه, 01 فروردین 1397
کودکان در فضای مجازی نوجوانان در فضای مجازی خانواده و شبکه های اجتماعی میوه های اخلاقی انبیاء زندگی و خدا فصل دل تکانی خصوصیات مرد خوب و اهل زندگی بر باد رفته منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر پله ای تا خدا اقتصاد مقاومتی تولید اشتغال در دست چاپ در دست چاپ در دست چاپ
آیه های زندگی
پیامبری برای همه عالم
پیامبری برای همه عالم
وَمَا أَرْسَلْنَاكَ إِلَّا كَافَّةً لِلنَّاسِ بَشِيرًا وَنَذِيرًا وَلَٰكِنَّ أَكْثَرَ النَّاسِ لَا يَعْلَمُونَ،آیه 28 سبا

و ما تو را برای همه مردم جهان جز مژده رسان و بیم دهنده نفرستادیم،ولی بیشتر مردم
[به این واقعیت] معرفت و آگاهی ندارند.
[ آرشیو کامل ]

راههای توفیق در زندگی

 توفیق داشتن یعنی اینکه خواست خدا در مداری قرار بگیرد که ما را در رسیدن به مطلوب هایمان یاری دهد، و اسباب و مسببات آن را خداوند متعال فراهم سازد، و بدون خواست او هرگز به آنچه خوب است نخواهیم رسید .

"توفیق" عنایت ویژه خداست که یک زمینه ای در وجود ما می طلبد که توجه خداوند باری تعالی را از آن خود کنیم، اما چه باید کرد؟ آیا واقعا می توان توجه خدا را جلب کرد؟ یا توفیق داشتن مخصوص

عده ای  خاص است و ما باید در حسرتش بمانیم .

باید دانست که خداوند متعال عادل است و نسبت به همه بندگانش رئوف و مهربان، اگر ببیند بنده ای در جستجوی اوست و در تکاپوی پیمودن راه حق خودش راه را باز می کند، به همین خاطر راه هایی هم قرار داده تابتوانیم نگاه با عظمتش را به سمت حقارت خودمان بکشانیم تا ما را ببیند و دستمان را بگیرد .

تاریخ : 10 بهمن 1396 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 247
القاب پنچاه گانه حضرت زینب (سلام الله علیها)

زینب در لغت به معناى درخت نیكو منظر آمده و مخفف "زین و اَب" یعنى زینت پدر 

هنگامى كه زینب (علیهاالسلام) متولد شد مادرش حضرت زهرا (علیهاالسلام) او را نزد پدرش امیرالمؤمنین (علیه السلام) آورده گفتند: این نوزاد را نامگذارى كنید!

حضرت فرمودند: من از رسول خدا جلو نمى افتم در این ایام حضرت رسول (صلى الله علیه وآله) در مسافرت بودند، پس از مراجعت از سفر امیرالمؤمنین به حضرت عرض كردند: یا رسول الله (صلى الله علیه وآله) نامى براى نوزاد انتخاب كنید. رسول خدا فرمودند: من به پروردگارم سبقت نمى گیرم. در این هنگام جبرئیل فرود آمده سلام خداوند بزرگ را به پیامبر ابلاغ فرمود و گفت: نام این نوزاد را زینب بگذارید! خداوند این نام را براى او برگزیده است. بعد مصائب و مشكلاتى را كه بر آن حضرت وارد خواهد شد، بازگو كرد.
پیامبر اكرم (صلى الله علیه وآله) گریست و فرمود: هر كس براى این دختر بگرید مانند كسى است كه براى برادرانش حسن و حسین (علیهماالسلام) گریسته باشد.

تاریخ : 3 بهمن 1396 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 140
چگونه بر رفتار دیگران  تاثیر داشته باشیم
اگر دوست دارید به دیگران برای اصلاح رفتارهای اشتباهشان کمک کنید باید بدانید که:
تغییر در رفتار کار مشکلی است و افراد معمولا تا از نتیجه چنین انتخابی مطمئن نشوند دست به تغییر نمی زنند. و در این مورد شخص دعوت کننده به تغییر برای آنها نقشی اساسی دارد. آنها باید اعتماد پیدا کنند که او خود از سر تحقیق و با باور عمیق به آنچه بدان دعوت می کند اعتقاد دارد و این را از نحوه بیان، آرامش فرد و چگونگی استدلال او در می یابند. همچنین از نگاه به عمل او که آیا باورش را تایید می کند یا خیر . 
 پس برای تغییر در دیگران باید باورهایمان در ما نهادینه شده باشند و بر اساس آنها عمل کنیم.
تاریخ : 24 دی 1396 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 283
حکمت وقوع زلزله در کلام امام صادق(ع)

امام صادق(ع)  ضمن روایتی درباره حکمت آفرینش زمین و وقوع زلزله به یکی از اصحابشان به نام مفضل فرمود: «آنگاه در آفرینش زمین و در این شکل و هیأت بنگر: زمین آن گونه آرام است که گویی هیچ حرکتی ندارد و ساکت است و برای استقرار و ثبات اشیا جای مناسبی است. مردم می‏توانند بر روی آن در رفع نیازهایشان بکوشند، آرام بنشینند، به راحتی بخوابند و هیچ تزلزلی در کارشان پدید نیاید.

اگر زمین، لرزان و ناآرام بود اینان قادر به ساخت بنا، نجاری و یا هر صنعت و حرفه دیگر نبودند و اگر زمین زیر پایشان می‏لرزید، زندگی برای اینان گوارا نبود. اگر به حال مردم که در وقت وقوع زلزله زود گذر پدید می‏آید و اینان خانه و کاشانه خود را می‏گذارند و از آنها فرار می‏کنند، بنگری به این سخن بیشتر پی می‌بری‏.

اگر کسی بگوید: چرا این زمین لرزه‏ها پدید آمده؟باید گفته شود: زمین‌لرزه و همانند آن، برای آن است که مردم غافل نشوند، به هوش باشند و در هراس افتند و [با احساس ضعف خود و قدرت آفرینشگر] از گناه و فساد به دور مانند. تمام بلاها و گرفتاری‌هایی که در جسم و مالشان پدید می‏آید برای همین امر و به سود و مصلحت و استقامت بخشیدن به آنان است.

و اگر صلاح یابند به عوض آنچه از ایشان فوت شده است‏، در سرای دیگر چنان پاداش‌هایی برای شخص ذخیره شود که با هیچ نعمت دنیوی برابری نکند. پس گاه صلاح و مصلحت عام و خاص در آن است که در نزول این بلاها در دنیا شتاب شود.»

تاریخ : 3 دی 1396 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 296
برای در امان ماندن از زلزله


امام صادق عليه السلام فرمود: «هر گاه احتمال وقوع زلزله باشد، آيه ي شريفه ي فوق را به طريق مذکور قرائت نماييد.»  «من أصابته زلزلة فليقرأ «يا من يمسک السموات و الارض أن تزولا و لئن زالتا ان أمسکهما من أحد من بعده انه کان حليما غفورا» (سوره فاطر، آيه 40) صل عي محمد و آل محمد و أمسک غني السوأ انک علي کل شي قدير.»  (تحفه الرضويه، ص33)


امام رضا عليه السلام فرمود: «هر کس آيه ي شريفه ي فوق را هنگام خواب تلاوت نمايد، ان شاء الله هرگز سقف خانه بر سرش خراب نمي شود.»من قرأ «ان الله يمسک السموات و الارض أن تزولا و لئن زالتا ان أمسکهما من أحد من بعده انه کان حليما غفورا» عند النوم لم يسقط عليه البيت ان شاء الله تعالي.  (التهذيب، ج3، ص 294)

تاریخ : 30 آذر 1396 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 242
هم رنگ گناه شدن

امیرمومنان حضرت علی علیه السلام در حکمت 154 نهج البلاغه می فرماید: الرَّاضِي بِفِعْلِ قَوْم كَالدَّاخِلِ فِيهِ مَعَهُمْ. وَعَلَى كُلِّ دَاخِل فِي بَاطِل إِثْمَانِ: إِثْمُ الْعَمَلِ بِهِ، وَإِثْمُ الرِّضَى بِهِ.

 آن كس كه به كار جمعيتى راضى باشد همچون كسى است كه در آن كار با آنها شركت كرده (منتها) آن كس كه در انجام كار باطل دخالت دارد دو گناه مى‌كند: گناه عمل وگناه رضايت به آن (ولى شخصى كه بيرون از دايره عمل است و به آن راضى است تنها مرتكب يك گناه مى‌شود و آن گناه رضايت است).

تاریخ : 19 آذر 1396 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 228
ماجرای مسلمان شدن نوه یک کشیش در آمریکا

مرکز اسلامی ورچستر دو مسجد داشته و نزدیک به ۴۰۰-۵۰۰ نمازگزار دائمی و ۶۰۰۰ نمازگزار مربوط اعیاد و جشن‌های مذهبی دارد. در این مساجد پیروان نوپای مسلمان نیز برای عبادت حضور می‌یابند.
شوهر خانم لویز در سال ۲۰۰۰ در سن ۳۸ سالگی به دین اسلام گرویده است. او در خانواده‌ای کاتولیک در فیلادلفیا بزرگ شده و به تدریج از کلیسا دور افتاده است. او در این باره می‌گوید: من همیشه در پی آرامش درونی بودم. و اسلام حقیقت و هدایتی در خود داشت که در زمان کودکی از آن محروم بودم.

تاریخ : 15 آذر 1396 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 224
بخوانید.. صد سال است که نگذاشتند بخوانیم

بیایید صد سال به عقب برگردیم. ایران زیر تاخت و تاز دو قدرت استعماری روز، روس و انگلیس است. روس در شمال، نیروی قزاق را ساخته و انگلیس در جنوب، پلیس جنوب. هر دو با هزاران سرباز خود به غارت ایرانیان مشغولند. عِرض و مال ایرانی میبرند، به ناموس ملت تعرض میکنند، و دولت مرکزی #قاجار ضعیفتر از آن است که در برابر آنها مقاومتی کند. ماجرا وقتی اسفناک تر میشود که این سلطه استعماری با قرارداد 1907 (سن پترزبورگ) بین روس و انگلیس برای تقسیم ایران به دو منطقه شمالی و جنوبی بین خودشان، رسمیت هم می یابد. حال بگویید شما بودید چه میکردید؟! ضعیف و زبون در خانه می نشستید تا مال و ناموستان غارت شود؟! منتظر دولت و سپاهِ نداشته، میماندید؟! یا بپا میخاستید و دفاع میکردید؟! ایرانی در این موقعیت چه تصمیمی گرفت؟!

تاریخ : 11 آذر 1396 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 279
چرا ما بايد نماز بخوانيم؟ مگر خدا به عبادت ما نياز دارد؟

 

اين مسئله که چرا نماز بخوانيم به خاطر نيازمندي خود ما است و خداوند به عبادت ما نياز ندارد، ولي ما به نماز خواندن و عبادت خداوند براي رسيدن به کمال نيازمند هستيم.

به طور خلاصه مي‌‌توان گفت که: به چند دليل بايد نماز بخوانيم:

تاریخ : 10 آذر 1396 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 196
نماز و بازدارندگى از منکرات‏

 

سؤال: چگونه نماز فرد و جامعه را از فحشا و منکر باز مى‏ دارد؟

پاسخ....

تاریخ : 10 آذر 1396 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 169
کودکان در فضای مجازی نوجوانان در فضای مجازی خانواده و شبکه های اجتماعی میوه های اخلاقی انبیاء زندگی و خدا فصل دل تکانی خصوصیات مرد خوب و اهل زندگی بر باد رفته منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر پله ای تا خدا اقتصاد مقاومتی تولید اشتغال زندگی با خورشید هشتم الفبای زندگی الفبای زندگی جلد 2 نقش ماهواره در زندگی بصیرت در زندگی اخلاق کریمانه فرهنگ و اقتصاد بی بصیرتانی از تاریخ کربلا هنر سخنوری در اعجاز بیان هنر سخنوری در اعجاز بیان چگونه سخنران خوبی شویم؟ یارانی از تبار عرشیان الفبای زندگی بصیرت در زندگی چاپ اول زندگی به سبک آفتاب خطبه فدکیه ،ذوالفقار فاطمه(س) همدلی و همزبانی دولت و ملت پنجره ای به زندگی اقتصاد مقاومتی ردپای گرگ در دست چاپ
دفترنشر آثار واندیشه های استاد سروری
طراحی و بهینه سازی : ثامن تم