دفتر نشر اثار واندیشه های حجت الاسلام سروری

×
اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا
پنج شنبه, 27 مهر 1396
ردپای گرگ اقتصاد مقاومتی پنجره ای به زندگی همدلی و همزبانی دولت و ملت خطبه فدکیه ،ذوالفقار فاطمه(س) زندگی به سبک آفتاب زندگی با خورشید هشتم الفبای زندگی الفبای زندگی جلد 2 نقش ماهواره در زندگی بصیرت در زندگی اخلاق کریمانه فرهنگ و اقتصاد در دست چاپ در دست چاپ در دست چاپ
آیه های زندگی
تجارت  وسود ده برابری
تجارت وسود ده برابری


«مَن جَاء بِالْحَسَنَةِ فَلَهُ عَشْرُ أَمْثَالِهَا» ؛ «هر کس کار نيکي بجا آورد، ده برابر آن پاداش دارد» (انعام / 160)

 

[ آرشیو کامل ]

منجي جهاني کيست؟

در ابتدا بايد به اين نکته توجه کرد که تورات و انجيل فعلي، مجموعه‌اي از کتاب‌هايي است که به وسيله ياران حضرت موسي × و حضرت عيسي × به وجود آمده و در عين حال، شک نيست که قسمتي از تعليمات انبيا و محتواي کتاب‌هاي آسماني، در ضمن گفته‌هاي پيروانشان به اين کتاب‌ها انتقال يافته است؛(۱) پس آن چه در کتاب‌هاي اديان فعلي وجود دارد، وحي آسماني نيست تا اعتبار و حجيت داشته باشد.با توجه به اين نکته، بايد گفت که آن چه از قرآن درباره بشارت‌هاي کتاب‌هاي قبلي و اصلي - تحريف نشده - استفاده مي‌شود و آن چه هم از لابه‌لاي انجيل و تورات فعلي استفاده مي‌شود، اين است که بشارت به آمدن پيغمبري به نام «محمد و احمد» | داده‌اند؛ نه منجي که تمام بشريت را نجات دهد و عدالت را فراگير و جهاني نمايد ....

تاریخ : 24 شهریور 1396 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 77
اعتقاد به مهدويت  در اديان ديگر

در آيين هاي هند و زردتشت، يهود، مسيحيت و اسلام اين باور وجود دارد که در آينده جهان فرد صالحي ظهور خواهد نمود، و در جهت زدودن ستم و نجات بشر قدم بر مي دارد و در اين راه موفق خواهد شد. همه اين ها در هدف کلّي، يعني هدايت و ارشاد و نجات بشر از ناداني و گمراهي وحدت نظر دارند. حال ممکن است در امور و اهداف جزيي و برخي از ويژگي ها ديدگاه هاي متفاوتي داشته باشند. توضيحي درباره ظهور مهدي و مصلح آخرالزمان از نگاه اديان بزرگ را به اطلاع شما مي رسانيم. همه پيروان اديان الهي و برخي از پيروان اديان غير الهي عقيده دارند که در يک عصر بحراني جهان که فساد و ظلم بيداد مي‌کند، نجات دهنده بزرگ و مصلح جهاني ظهور مي‌کند و اوضاع آشفته جهان را اصلاح نموده و عدل را گسترش مي‌دهد.(۱) گرچه در اين که مصلح جهاني کيست، داراي چه ويژگي‌هايي است، نام او چيست و منسوب به کدام ملت و دين است، اختلاف نظر دارند.(٢) هر ملتي او را با لقب مخصوص و ويژگي‌هايي مي‌شناختند و او را از خودشان مي‌دانند. زرتشتيان او را ايراني و از پيروان زرتشت مي‌دانند.(۳) يهوديان اورا از بني اسرائيل و عيسويان او را مسيح موعود مي‌خوانند. اين مهدي و منجي در آيين هاي بزرگ بدين شرح بيان شده است.

تاریخ : 24 شهریور 1396 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 127
مجموعه اشعار آئینی ویژه نیمه شعبان

 

ای آخریـن امید رسـالت خوش آمدی ... خورشید آسمـان عـدالت! خوش آمدی

 

 

 

 

 

ای آخریـن امید رسـالت خوش آمدی

 خورشید آسمـان عـدالت! خوش آمدی
سر تا به پات قدر و جلالت! خوش آمدی
بنیان‌کن اساس ضلالت! خوش آمدی
با مقدم تو گشت زمین رشک آسمان
عجل علی ظهورک یا صاحب‌الزمان
تاریخ : 22 اردیبهشت 1396 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 190
شباهت امام زمان(عج) با ۱۴ پیامبر الهی

۱. شباهت حضرت مهدی (عج) به حضرت محمد صلّی الله علیه وآله

امام محمد باقر ـ علیه‌السّلام ـ فرمودند: امّا شباهت آن حضرت به جد بزرگوارش محمد مصطفی ـ صلّی الله علیه و آله ـ آن است که با شمشیر قیام کرده و دشمنان خدا و رسول و ظالمین و طاغوتیان را کشته و به وسیله شمشیر و افتادن ترس در دل دشمنان یاری شده و هرگز پرچم او شکست خورده بر نمی‌گردد. (۲)

۲. شباهت حضرت مهدی (عج) به حضرت نوح علیه‌السّلام

امام زین العابدین ـ علیه‌السّلام ـ می‌فرمایند: «فی القائم سنة من نوح و هو طول العمر» (۹) در قائم (عج) سنتی از حضرت نوح ـ علیه‌السّلام ـ است و آن طول عمر است.

تاریخ : 19 اردیبهشت 1396 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 311
سوال: اولین سخنانى که امام بعد از ظهور مى فرمایند چیست؟

هنگامى که خداوند اذن ظهور به امام مهدى (عجل الله فرجه) بدهد، آن حضرت براى اصلاح جهانى قیام مى کند و در کنار خانه خدا در میان رکن و مقام از سیصد و سیزده یار با وفایش که فرماندهان لشکرى و کشورى حکومت حقه هستند بیعت مى گیرد، و نخستین جمله اى را که بر زبان جارى مى فرماید، آیه (بقیه الله…) است. چنان‌که امام باقر (علیه السلام) مى فرماید: (هنگامى که مهدى (علیه السلام) ظاهر شود، پشت خود را به خانه کعبه تکیه مى دهد و اولین سخنى که مى گوید، این آیه شریفه است: (بقیه الله خیر لکم ان کنتم مۆمنین).(۱)

و نیز مفضل از امام صادق (علیه السلام) روایت مى کند که فرمود: قائم (علیه السلام) پشت خود را به دیوار کعبه تکیه داده مردم جهان را مخاطب قرار مى دهد و مى فرماید: هر کس بخواهد آدم و شیث را ببیند اینک منم آدم و شیث. هر کس بخواهد نوح و سام را ببیند اینک منم نوح و سام. هر کس بخواهد ابراهیم و اسماعیل را ببیند اینک منم ابراهیم و اسماعیل. هر کس بخواهد موسى و یوشع را ببیند اینک منم موسى و یوشع. هر کس بخواهد عیسى و شمعون را ببیند اینک منم عیسى و شمعون. هر کس بخواهد محمد و على (علیهماالسلام) را ببیند اینک منم محمد و على. هر کس بخواهد حسن و حسین را ببیند، اینک منم حسن و حسین. هر کس بخواهد امامها را از اولاد حسین ببیند، اینک منم آن امامان معصوم از نسل پاک حسین.

اینک به سخنانم گوش فرا دهید تا شما را از آنچه شنیده ومى دانید و آنچه تا کنون نشنیده و نمى دانید، خبر دهم… هر کس کتابهاى آسمانى را مى شناسد گوش فرا دهد..).

آنگاه امام مهدى (عجل الله فرجه) به خواندن کتابهاى آسمانى مى پردازد، و صحیفه آدم و شیث و نوح و ابراهیم – علیهم السلام – را مى خواند، و هم تورات و انجیل و زبور را… و سپس قرآن کریم را…).(۲)

تاریخ : 19 اردیبهشت 1396 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 217
دعای عهد با امام زمان(عج)

شرط خدمتگزاری در رکاب امام زمان(عج)

 

اللهم اجعلنی من انصاره و اعوانه والذابین عنه و المسارعین الیه فی قضاء حوائجه و الممتثلین لاوامره و المحامین عنه و السابقین الی ارادته و المستشهدین بین یدیه(فرازی از دعای عهد)

باید از صمیم دل از خداوند توفیق خدمتگزاری در رکاب امام زمان(عج) را درخواست کنیم، امامی که با درک حضورش عملا ولایتش را گردن نهادیم (اللهم اجعلنی...)

شرط خدمتگزاری در رکاب امام زمان(عج):

 

تاریخ : 17 اردیبهشت 1396 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 211
فریادرسم تویی تو

تاریخ : 1 اردیبهشت 1396 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 427
شادی ظهور برای همه موجودات

بر اساس روایات گوناگون زمین، پرندگان، حیوانات درّنده و ماهیان دریاها هم در انتظار آمدن وظهور حضرت حجت هستند.
رسول خدا(صلى الله علیه وآله) مى فرمایند:
«همه اهل آسمان و زمین، پرندگان، حیوانات درنده و ماهیان دریا ازظهور حضرت مهدى(عج) شاد و خرسند مى شوند».[1]
آرى زمین هم منتظرظهور قائم(عج) است تا تمام بركاتش را بیرون بریزد.
أمیر المؤمنین(ع) فرمودند:
«زمین بشاشت خود را به سبب عدل ظاهر كند و آسمانباران خود را ببارد و درخت میوه خود را افزون دهد و زمین گیاه خود را برآورد و براىاهل زمین خود را زینت كند و وحوش ایمن باشند تا اینكه در همه اطراف زمین مانندچارپایان چرا كنند. زمین گنج هاى خود را ظاهر كند، پس قایم(عج) به مردم بگوید: بخورید، گوارا باشد شما را به سبب آنچه در ایام گذشته كردید از عملها، پس مسلماناناهل دین حق اند.».[2]

 

 

تاریخ : 6 اسفند 1395 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 279
آرزوی دیدن یار

امیر مؤمنان علی (علیه السلام) فرمودند:
خداوند تبارک و تعالی به سوی زمین نگریست، پس ما را برگزید و برای ما شیعیانی برگزید که ما را یاری می کنند، آنها از خوشحالی ما خوشحال و به خاطر اندوه ما اندوهگین می شوند و مال و جانشان را در راه ما نثار می نمایند، آنان از ما هستند و سرانجام نیز با ما خواهند بود. (1)
یاری اهل بیت و نصرت امام عصر (علیه السلام) توفیقی نیست که برای هر کسی فراهم گردد. در هر نظامی یاران و خدمتگزاران و کارگزاران از ناحیه خود نظام انتخاب می شوند. نظام الهی نیز از این قاعده برکنار نیست. یاران خدا و یاوران پیامبر خدا و اهل بیت علیهم السلام همگی توسط خداوند متعال انتخاب شده و به واسطه رسول گرامی و اهل بیت (علیهم السلام) پذیرفته می گردند.
خوشا به حال کسی که خداوند از ابتدا او را برای یاری ولی خود انتخاب کرده است؛ آن امامی که جدش امام صادق (علیه السلام) سالها پیش از تولد او آرزومند یاری و خدمتگزاری اش می باشد و زمزمه می کند:
لَو أدرَکتُهُ لَخَدَمتُهُ اَیامَ حَیاتی (2)
اگر او را درک می کردم حتماً تمام عمر را صرف خدمتگزاری اش می کردم.

تاریخ : 6 اسفند 1395 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 299

سلام آقا جون

یه جمعه دیگه از راه رسید تو کجای این جاده هایی؟

کی این مسافرت تموم میشه ؟

کی میتونم بیام دست بوست؟

آقا تو که منو طلب نکردی بیام جمکران ولی کاش لااقل وقتی

 اومدی تحویلم بگیری.واسه اومدنت لحظه ها رو یکی یکی

 میشمارم .راستی شهادت بی بی رو هم تسلیت میگم. کمکمون

 کن تو این دور و زمونه که مردم یا ظالمن یا مظلوم ما هیچ

 کدوم نباشیم یه مشت باشیم تو دهن ظالما .

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

خدایا به حق این جمعه ها

این روزای انتظار

فرج آقا امام زمان رو نزدیک کن

همه مریضا رو شفا بده

همه مرده ها رو بیامرز

 ما رو تا زمانی که تمام گناهامونو نبخشیدی از این دنیا نبر

طاعاتو عبادات ما رو قبول کن چون خالصانه فقط به خاطر

 رضایت تو و سعادت خودمون به جا میاریم پس از ما قبول

 کن و اگر خللی نقصی در جا جای اون دیدی ببخش و ماخذه

 مون نکن

همه ما رو به راه راست هدایت کن

خدایا ما رو از گناه و معصیت دور کن

هر چه مصلحت میدونی با ما انجام بده

خدایا ثوابی از کارهای خیرمون از دعاهامون برسون به دست

 همه اونایی که دستشون از این دنیا کوتاه شده

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

آمین یا رب العالمین

تاریخ : 28 آبان 1395 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 446
زندگی با خورشید هشتم الفبای زندگی الفبای زندگی جلد 2 نقش ماهواره در زندگی بصیرت در زندگی اخلاق کریمانه فرهنگ و اقتصاد بی بصیرتانی از تاریخ کربلا هنر سخنوری در اعجاز بیان هنر سخنوری در اعجاز بیان چگونه سخنران خوبی شویم؟ یارانی از تبار عرشیان الفبای زندگی بصیرت در زندگی چاپ اول زندگی به سبک آفتاب خطبه فدکیه ،ذوالفقار فاطمه(س) همدلی و همزبانی دولت و ملت پنجره ای به زندگی اقتصاد مقاومتی ردپای گرگ
دفترنشر آثار واندیشه های استاد سروری
طراحی و بهینه سازی : ثامن تم