دفتر نشر اثار واندیشه های حجت الاسلام سروری

×
اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا
پنج شنبه, 08 خرداد 1399
شبکه های اجتماعی و خانواده زندگی و خدا صد دانه یاقوت زندگی انقلاب اسلامی یک موجود زنده دست های مهربان کودکان در فضای مجازی نوجوانان در فضای مجازی خانواده و شبکه های اجتماعی میوه های اخلاقی انبیاء زندگی و خدا فصل دل تکانی خصوصیات مرد خوب و اهل زندگی بر باد رفته منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر پله ای تا خدا اقتصاد مقاومتی تولید اشتغال در دست چاپ در دست چاپ در دست چاپ
آیه های زندگی
آیه های زندگی
آیه های زندگی

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اجْتَنِبُوا کَثِیرًا مِّنَ الظَّنِّ إِنَّ بَعْضَ الظَّنِّ إِثْمٌ سوره حجرات ایه 12

 

ای‌ کسانی‌ که‌ ایمان‌ آورده‌اید، از بسیاری‌ ازگمانها بپرهیزید که‌ پاره‌ای‌ از گمانها گناه‌ است‌…

[ آرشیو کامل ]

شرح فرازی از دعای عهد

« اللَّهُمَّ أَرِنِي الطَّلْعَةَ الرَّشِيدَةَ وَ الْغُرَّةَ الْحَمِيدَةَ »

«بار خدایا آن طلعت بارشادت و آن پیشانی سفید ستوده شده را به من بنما .»

از خداوند سبحان درخواست می‌کنیم امام زمانمان را به چشم ما بیاورد .

برخی دیدگاهشان اینگونه است که :

چو رسی به طور سینا «ارنی» بگو و بگذر                    که نیرزد این تمنا به جواب «لن ترانی»

آنکه در وادی عشق امام (ع) مقیم است می‌گوید :

چو رسی به طور سینا «ارنی» بگو و مگذر       تو جواب یار خواهی «چه تران» «چه لن ترانی»

کسی که به معرفت بیشتر نائل شده باشد قائل است که :

«ارنی» بگوید آن کس که تو را ندیده باشد              تو که بامنی همیشه ، چه جواب «لن ترانی»

« اللَّهُمَّ أَرِنِي الطَّلْعَةَ الرَّشِيدَةَ وَ الْغُرَّةَ الْحَمِيدَةَ »

در این فراز ، با طرح دو عنوان ولی عصر(ع) ، دیدار وجود مقدس حضرت را طلب می‌کنیم .

تاریخ : 17 آذر 1396 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 755
سروده استاد سروری ،مدداز امام زمان

تاریخ : 7 آذر 1396 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 686
منجي جهاني کيست؟

در ابتدا بايد به اين نکته توجه کرد که تورات و انجيل فعلي، مجموعه‌اي از کتاب‌هايي است که به وسيله ياران حضرت موسي × و حضرت عيسي × به وجود آمده و در عين حال، شک نيست که قسمتي از تعليمات انبيا و محتواي کتاب‌هاي آسماني، در ضمن گفته‌هاي پيروانشان به اين کتاب‌ها انتقال يافته است؛(۱) پس آن چه در کتاب‌هاي اديان فعلي وجود دارد، وحي آسماني نيست تا اعتبار و حجيت داشته باشد.با توجه به اين نکته، بايد گفت که آن چه از قرآن درباره بشارت‌هاي کتاب‌هاي قبلي و اصلي - تحريف نشده - استفاده مي‌شود و آن چه هم از لابه‌لاي انجيل و تورات فعلي استفاده مي‌شود، اين است که بشارت به آمدن پيغمبري به نام «محمد و احمد» | داده‌اند؛ نه منجي که تمام بشريت را نجات دهد و عدالت را فراگير و جهاني نمايد ....

تاریخ : 24 شهریور 1396 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 549
اعتقاد به مهدويت  در اديان ديگر

در آيين هاي هند و زردتشت، يهود، مسيحيت و اسلام اين باور وجود دارد که در آينده جهان فرد صالحي ظهور خواهد نمود، و در جهت زدودن ستم و نجات بشر قدم بر مي دارد و در اين راه موفق خواهد شد. همه اين ها در هدف کلّي، يعني هدايت و ارشاد و نجات بشر از ناداني و گمراهي وحدت نظر دارند. حال ممکن است در امور و اهداف جزيي و برخي از ويژگي ها ديدگاه هاي متفاوتي داشته باشند. توضيحي درباره ظهور مهدي و مصلح آخرالزمان از نگاه اديان بزرگ را به اطلاع شما مي رسانيم. همه پيروان اديان الهي و برخي از پيروان اديان غير الهي عقيده دارند که در يک عصر بحراني جهان که فساد و ظلم بيداد مي‌کند، نجات دهنده بزرگ و مصلح جهاني ظهور مي‌کند و اوضاع آشفته جهان را اصلاح نموده و عدل را گسترش مي‌دهد.(۱) گرچه در اين که مصلح جهاني کيست، داراي چه ويژگي‌هايي است، نام او چيست و منسوب به کدام ملت و دين است، اختلاف نظر دارند.(٢) هر ملتي او را با لقب مخصوص و ويژگي‌هايي مي‌شناختند و او را از خودشان مي‌دانند. زرتشتيان او را ايراني و از پيروان زرتشت مي‌دانند.(۳) يهوديان اورا از بني اسرائيل و عيسويان او را مسيح موعود مي‌خوانند. اين مهدي و منجي در آيين هاي بزرگ بدين شرح بيان شده است.

تاریخ : 24 شهریور 1396 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 627
مجموعه اشعار آئینی ویژه نیمه شعبان

 

ای آخریـن امید رسـالت خوش آمدی ... خورشید آسمـان عـدالت! خوش آمدی

 

 

 

 

 

ای آخریـن امید رسـالت خوش آمدی

 خورشید آسمـان عـدالت! خوش آمدی
سر تا به پات قدر و جلالت! خوش آمدی
بنیان‌کن اساس ضلالت! خوش آمدی
با مقدم تو گشت زمین رشک آسمان
عجل علی ظهورک یا صاحب‌الزمان
تاریخ : 22 اردیبهشت 1396 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 768
شباهت امام زمان(عج) با ۱۴ پیامبر الهی

۱. شباهت حضرت مهدی (عج) به حضرت محمد صلّی الله علیه وآله

امام محمد باقر ـ علیه‌السّلام ـ فرمودند: امّا شباهت آن حضرت به جد بزرگوارش محمد مصطفی ـ صلّی الله علیه و آله ـ آن است که با شمشیر قیام کرده و دشمنان خدا و رسول و ظالمین و طاغوتیان را کشته و به وسیله شمشیر و افتادن ترس در دل دشمنان یاری شده و هرگز پرچم او شکست خورده بر نمی‌گردد. (۲)

۲. شباهت حضرت مهدی (عج) به حضرت نوح علیه‌السّلام

امام زین العابدین ـ علیه‌السّلام ـ می‌فرمایند: «فی القائم سنة من نوح و هو طول العمر» (۹) در قائم (عج) سنتی از حضرت نوح ـ علیه‌السّلام ـ است و آن طول عمر است.

تاریخ : 19 اردیبهشت 1396 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 812
سوال: اولین سخنانى که امام بعد از ظهور مى فرمایند چیست؟

هنگامى که خداوند اذن ظهور به امام مهدى (عجل الله فرجه) بدهد، آن حضرت براى اصلاح جهانى قیام مى کند و در کنار خانه خدا در میان رکن و مقام از سیصد و سیزده یار با وفایش که فرماندهان لشکرى و کشورى حکومت حقه هستند بیعت مى گیرد، و نخستین جمله اى را که بر زبان جارى مى فرماید، آیه (بقیه الله…) است. چنان‌که امام باقر (علیه السلام) مى فرماید: (هنگامى که مهدى (علیه السلام) ظاهر شود، پشت خود را به خانه کعبه تکیه مى دهد و اولین سخنى که مى گوید، این آیه شریفه است: (بقیه الله خیر لکم ان کنتم مۆمنین).(۱)

و نیز مفضل از امام صادق (علیه السلام) روایت مى کند که فرمود: قائم (علیه السلام) پشت خود را به دیوار کعبه تکیه داده مردم جهان را مخاطب قرار مى دهد و مى فرماید: هر کس بخواهد آدم و شیث را ببیند اینک منم آدم و شیث. هر کس بخواهد نوح و سام را ببیند اینک منم نوح و سام. هر کس بخواهد ابراهیم و اسماعیل را ببیند اینک منم ابراهیم و اسماعیل. هر کس بخواهد موسى و یوشع را ببیند اینک منم موسى و یوشع. هر کس بخواهد عیسى و شمعون را ببیند اینک منم عیسى و شمعون. هر کس بخواهد محمد و على (علیهماالسلام) را ببیند اینک منم محمد و على. هر کس بخواهد حسن و حسین را ببیند، اینک منم حسن و حسین. هر کس بخواهد امامها را از اولاد حسین ببیند، اینک منم آن امامان معصوم از نسل پاک حسین.

اینک به سخنانم گوش فرا دهید تا شما را از آنچه شنیده ومى دانید و آنچه تا کنون نشنیده و نمى دانید، خبر دهم… هر کس کتابهاى آسمانى را مى شناسد گوش فرا دهد..).

آنگاه امام مهدى (عجل الله فرجه) به خواندن کتابهاى آسمانى مى پردازد، و صحیفه آدم و شیث و نوح و ابراهیم – علیهم السلام – را مى خواند، و هم تورات و انجیل و زبور را… و سپس قرآن کریم را…).(۲)

تاریخ : 19 اردیبهشت 1396 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 742
دعای عهد با امام زمان(عج)

شرط خدمتگزاری در رکاب امام زمان(عج)

 

اللهم اجعلنی من انصاره و اعوانه والذابین عنه و المسارعین الیه فی قضاء حوائجه و الممتثلین لاوامره و المحامین عنه و السابقین الی ارادته و المستشهدین بین یدیه(فرازی از دعای عهد)

باید از صمیم دل از خداوند توفیق خدمتگزاری در رکاب امام زمان(عج) را درخواست کنیم، امامی که با درک حضورش عملا ولایتش را گردن نهادیم (اللهم اجعلنی...)

شرط خدمتگزاری در رکاب امام زمان(عج):

 

تاریخ : 17 اردیبهشت 1396 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 774
فریادرسم تویی تو

تاریخ : 1 اردیبهشت 1396 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 911
شادی ظهور برای همه موجودات

بر اساس روایات گوناگون زمین، پرندگان، حیوانات درّنده و ماهیان دریاها هم در انتظار آمدن وظهور حضرت حجت هستند.
رسول خدا(صلى الله علیه وآله) مى فرمایند:
«همه اهل آسمان و زمین، پرندگان، حیوانات درنده و ماهیان دریا ازظهور حضرت مهدى(عج) شاد و خرسند مى شوند».[1]
آرى زمین هم منتظرظهور قائم(عج) است تا تمام بركاتش را بیرون بریزد.
أمیر المؤمنین(ع) فرمودند:
«زمین بشاشت خود را به سبب عدل ظاهر كند و آسمانباران خود را ببارد و درخت میوه خود را افزون دهد و زمین گیاه خود را برآورد و براىاهل زمین خود را زینت كند و وحوش ایمن باشند تا اینكه در همه اطراف زمین مانندچارپایان چرا كنند. زمین گنج هاى خود را ظاهر كند، پس قایم(عج) به مردم بگوید: بخورید، گوارا باشد شما را به سبب آنچه در ایام گذشته كردید از عملها، پس مسلماناناهل دین حق اند.».[2]

 

 

تاریخ : 6 اسفند 1395 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 732
شبکه های اجتماعی و خانواده زندگی و خدا صد دانه یاقوت زندگی انقلاب اسلامی یک موجود زنده دست های مهربان کودکان در فضای مجازی نوجوانان در فضای مجازی خانواده و شبکه های اجتماعی میوه های اخلاقی انبیاء زندگی و خدا فصل دل تکانی خصوصیات مرد خوب و اهل زندگی بر باد رفته منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر پله ای تا خدا اقتصاد مقاومتی تولید اشتغال زندگی با خورشید هشتم الفبای زندگی الفبای زندگی جلد 2 نقش ماهواره در زندگی بصیرت در زندگی اخلاق کریمانه فرهنگ و اقتصاد بی بصیرتانی از تاریخ کربلا هنر سخنوری در اعجاز بیان هنر سخنوری در اعجاز بیان چگونه سخنران خوبی شویم؟ یارانی از تبار عرشیان الفبای زندگی بصیرت در زندگی چاپ اول زندگی به سبک آفتاب خطبه فدکیه ،ذوالفقار فاطمه(س) همدلی و همزبانی دولت و ملت پنجره ای به زندگی اقتصاد مقاومتی ردپای گرگ در دست چاپ
دفترنشر آثار واندیشه های استاد سروری
طراحی و بهینه سازی : ثامن تم