دفتر نشر اثار واندیشه های حجت الاسلام سروری

×
اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا
یکشنبه, 26 آذر 1396
کودکان در فضای مجازی نوجوانان در فضای مجازی خانواده و شبکه های اجتماعی میوه های اخلاقی انبیاء زندگی و خدا فصل دل تکانی خصوصیات مرد خوب و اهل زندگی بر باد رفته منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر پله ای تا خدا اقتصاد مقاومتی تولید اشتغال در دست چاپ در دست چاپ در دست چاپ
آیه های زندگی
پیامبری برای همه عالم
پیامبری برای همه عالم
وَمَا أَرْسَلْنَاكَ إِلَّا كَافَّةً لِلنَّاسِ بَشِيرًا وَنَذِيرًا وَلَٰكِنَّ أَكْثَرَ النَّاسِ لَا يَعْلَمُونَ،آیه 28 سبا

و ما تو را برای همه مردم جهان جز مژده رسان و بیم دهنده نفرستادیم،ولی بیشتر مردم
[به این واقعیت] معرفت و آگاهی ندارند.
[ آرشیو کامل ]

هفت ویژگی یک دوست خوب از منظر قرآن

یکی از نعمت های الهی که در سرشت انسان به ودیعه نهاده شده است ، احساس نیاز به دیگر افراد جامعه و برقراری ارتباط دوستانه با برخی از آنها است . چنانچه انسان بتواند دوستان نیکویی برای خود برگزیند و از این موهبت الهی به صورت صحیح و منطقی استفاده کند زندگی فردی و اجتماعی سالمتری خواهد داشت . 
از منظر اسلام ، "دوست " ارزش والایی دارد به گونه ای که حتی در سرنوشت انسان تاثیر گذار است .

تاریخ : 23 آذر 1396 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 160
۵ عادت خود را تغییر ندهید!!!

بهره‌وری در دنیای پرسرعت امروزی بسیار مهم و حائز اهمیت است. اکثر آدم‌ها سعی می‌کنند تا کارهای روزمره خود را بیشتر کنند تا بهره‌وری بیشتری داشته باشند، اما این روش برای آن که بتواند به نتایج خوب و قابل سنجشی برسد،کمی زمان می‌برد.

بیشتر وقت‌ها تنها کاری که باید برای افزایش بهره‌وری خود انجام دهید، انجام ندادن برخی کارها است. با این روش خیلی سریع متوجه یک تفاوت بزرگ خواهید شد و آن را احساس خواهید کرد. اگر برخی عادت‌ها را که ممکن است به کار شما لطمه بزنند را تغییر دهید، فضا برای کارهایی که واقعاً مهم هستند، باقی می‌ماند. شاید دور از عقل به نظر برسد اما بهتر است اول این کار را انجام دهید و بعد سیستم‌های جدید را وارد زندگی خود کنید.

برای شروع، ببینید که زمان را چگونه می‌گذرانید و روی حذف ۵ عادت بد خود تمرکز کنید. پس با ما همراه شوید تا در این مسیر به شما کمک کنیم.

تاریخ : 4 آذر 1396 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 123
سفارش امام صادق به فرزندش

روزي عده اي از شيعيان خدمت امام صادق عليه‏السلام رسيدند و شنيدند که آن حضرت سفارشاتي به فرزند خود، امام کاظم عليه‏السلام، مي‏کند و در حين سفارشات خود مي‏فرمايد: «اي فرزند عزيزم، به سفارشات من توجه کن و آن‏ها را حفظ کن تا در زندگي دنيوي و اخروي خود سعادتمند شوي. سپس فرمود:
اي فرزند عزيزم، هر که به داده‏هاي خود قانع باشد، بي نياز خواهد بود، و هر که چشم طمع به مال مردم داشته باشد، فقير از دنيا خواهد رفت و هر که به تقدير خدا راضي نباشد، خدا را متهم نموده است، و هر که لغزش و اشتباه خود را ناچيز بداند، لغزش ديگران را بزرگ خواهد دانست، و هر که آبروي ديگري را ببرد آبرويش خواهد رفت، و هر که به روي مردم شمشير بکشد به وسيله آن شمشير کشته خواهد شد، و هر که براي نابودي برادر خود چاهي بکند در آن چاه هلاک خواهد شد، و هر که با افراد سفيه و نادان همنشين شود تحقير خواهد شد، و هر که با علما و دانشمندان همنشين شود عزيز خواهد شد، و هر که در مجالس گناه وارد شود متهم خواهد گرديد.
اي فرزند عزيزم، به حق اعتراف کن خواه به سود تو باشد و خواه به ضرر تو، و از سخن چيني بپرهيز که در دل‏هاي مردم براي تو دشمني ايجاد مي‏کند.
اي فرزند عزيزم، بخشش و کرم را از سرچشمه و معدن آن طلب کن؛ زيرا جود و کرم سرچشمه‏هايي دارد و هر سرچشمه اي اصلي دارد و هر اصلي فرعي دارد و هر فرعي ميوه اي دارد و هيچ ميوه اي جز از درخت خود چيده نمي‏شود و هيچ اصلي بدون معدن نيست.
اي فرزند عزيزم، اگر خواستي به زيارت برادران خود بروي به زيارت خوبان آنان برو و به زيارت اشرار و اهل گناه مرو زيرا آنها مانند صخره اي هستند که آبي از آن نمي‏جوشد و يا مانند درختي هستند که سبز نمي‏شود و يا زميني که گياهي از آن نمي‏رويد.» [1] .
برخي از اين سخنان از اميرالمؤمنين عليه ‏السلام نيز در «نهج البلاغه» نقل شده؛ اما استبعادي ندارد که امام صادق عليه‏ السلام يا از آنها اقتباس نموده باشد و يا به آنها استشهاد نموده باشد.

تاریخ : 30 تیر 1396 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 160
دانلود هفت انیمیشن از پیامبران
نام انیمیشن   لینک دانلود
زندگی بر روی زمین   دانلود
دعای باران   دانلود
کشتی حضرت نوح(ع)   دانلود
آتش سرد    دانلود
مادر و فرزند   دانلود
صابران   دانلود
فیل سواران   دانلود

 

 

تاریخ : 27 فروردین 1396 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 582
رایج ترین عادت های غذایی غلط ومضر

مشغول کردن ذهن به مسائل متفرقه (مانند تماشای تلویزیون ، گوش دادن به رادیو ، مطالعه کردن و...) در حین غذا خوردن؛ این عمل باعث عدم تمرکز و به دنبال آن هضم بد غذا می شود (هضم بد غذا خودش عامل بسیاری از بیماری هاست).

 

* استفاده کردن از هر نوع غذا در هنگام عصبانیت.

 

** داغ خوردن غذا و عجله کردن در غذا.

 

*** ایستاده و در حال حرکت غذا خوردن و کفش به پا داشتن حین غذا خوردن.

 

 

تاریخ : 21 فروردین 1396 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 327
۶ نکته برای آرام کردن شوهران خشمگین۱ - نگذارید همسرتان درگیر خشم خود گردد. اگر دیدید عصبانی است، او را تنها بگذارید. اگر فکر می‌کنید که مسئله خاصی باعث عصبانیت همسرتان می‌شود، از طرح آن موضوعات اجتناب کنید.

۲ - عصبانیت به آسیب‌های فیزیکی و عاطفی می‌انجامد. با شوهرتان لجبازی نکنید. در عوض سعی کنید راه‌هایی برای درک و حمایت او بیابید.

۳ - شما باید درون خودتان را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید. باید به این فکر کنید که چرا همسرتان عصبانیت خود را برسر شما خالی کرد. غر نزنید، زیرا نتیجه‌ای جز انفجار عصبانیت و بد‌تر شدن شرایط ندارد.

۴ - طوری رفتار کنید که همسرتان با شما احساس راحتی کند. شما می‌توانید انفجار خشم همسرتان را با برقراری ارتباطی درست با وی، خنثی کنید. گفت‌و‌گو با همسرتان به هیچ وجه او را ناراحت نخواهد کرد. پس از اینکه با او گفت‌و‌گو کردید، درخواهید یافت که همه چیز به حالت عادی بازگشته است. این زمان مناسبی است تا با شریک زندگی خود روبه رو شوید.


۵ - شوهرتان را درک کنید. درک شما از او طغیان خشمش را کمتر می‌کند. در ضمن شنونده خوبی باشید.

۶ - اگر متوجه شده‌اید که شوهرتان بیش از اندازه عصبانی می‌شود، می‌توانید از یک متخصص کمک بگیرید. از او بخواهید که خود را متعهد به انجام برنامه‌های مدیریت خشم نماید.

تاریخ : 8 اسفند 1395 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 416
شش عامل ویران کننده روابط زن و شوهر

عوامل ویران کننده روابط زن و شوهر به تربیب عبارتند از :

۱. اولویت‌های خانوادگی
مهمترین منبع استرس‌زا در روابط بیشتر زوج‌ها، روابطی است که خارج از آن دو نفر است. والدینتان، خواهر و برادرهایتان و دوستانتان را دست‌کم نگیرید. باید بدانید که وقتی به همسرتان «بله» گفته‌اید یعنی او را به همه آدم‌های دیگر مقدم کرده‌اید. خیلی از ازدواج‌ها فقط بخاطر همین ضعف در اولویت‌دهی دچار مشکل می‌شوند. هر کس آنها را سمتی می‌کشد بدون اینکه به سمت همدیگر کشیده شوند. زوج‌ها در ازدواج‌های سالم یاد می‌گیرند که همدیگر را به هرکس و هرچیز دیگر مقدم بدانند.

تاریخ : 24 دی 1395 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 669
کم خونی کودکان ودرمان

کم خونی در واقع کاهش میزان هموگلوبین خون است که در نتیجه کمبود گلبولهای قرمز یا کمبود هموگلوبین در سلولهای قرمز خونی و یا هر دو علت روی می دهد. کم خونی انواع مختلف دارد که کم خونی ناشی از کمبود آهن Iron deficiency anaemia. متداول ترین نوع آن است. این نوع کم خونی به دلیل کاهش آهن در بدن اتفاق می افتد. هر گونه کمبود در مواد مغذی نظیر ویتامین 12B

نیز باعث این بیماری می گردد.

تاریخ : 8 شهریور 1395 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 655
مهمترین اسرار موفقیت در زندگی

شاید نتوان هیچ انسانی را یافت که عاری از اشتباه و خطا باشد، چرا که طبق تعالیم اسلامی تمامی افراد به جز چهارده معصوم ممکن الخطا هستند و در شرایط مختلف ممکن است اشتباهاتی از آنها سر بزند. اشتباهاتی که گاهی به رابطه انسان با خدای خویش بر می گردد و گاهی به ارتباط انسان با همنوعان خویش و گاهی نیز به ارتباط انسان با خودش مربوط می شود.

تاریخ : 30 مرداد 1395 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 791
ازدواج و معیارهای انتخاب همسر ( بخش سوم)

ازدواج و معیارهای انتخاب همسر ( بخش سوم)

3 - عقاید مذهبی

شباهت در عقاید مذهبی به قدری در سعادت کانون زناشویی اهمیت دارد که روان شناسان ،‌ ازدواج دو نفر از مذاهب مختلف را معمولا غیر عاقلانه می دانند . دلایل این نظریه بسیار است.

در وهله اول ،‌اگر تنها یکی از دو همسر به عقاید مذهبی خود با ایمان کامل پایبند باشد ، امکان اختلاف نظر در این مورد زیاد خواهد بود. به علاوه آنچه که در این زمینه اهمیت دارد ، تربیت کودکان بر حسب عقاید مذهبی به خصوص است.

تاریخ : 18 بهمن 1394 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 1096
کودکان در فضای مجازی نوجوانان در فضای مجازی خانواده و شبکه های اجتماعی میوه های اخلاقی انبیاء زندگی و خدا فصل دل تکانی خصوصیات مرد خوب و اهل زندگی بر باد رفته منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر پله ای تا خدا اقتصاد مقاومتی تولید اشتغال زندگی با خورشید هشتم الفبای زندگی الفبای زندگی جلد 2 نقش ماهواره در زندگی بصیرت در زندگی اخلاق کریمانه فرهنگ و اقتصاد بی بصیرتانی از تاریخ کربلا هنر سخنوری در اعجاز بیان هنر سخنوری در اعجاز بیان چگونه سخنران خوبی شویم؟ یارانی از تبار عرشیان الفبای زندگی بصیرت در زندگی چاپ اول زندگی به سبک آفتاب خطبه فدکیه ،ذوالفقار فاطمه(س) همدلی و همزبانی دولت و ملت پنجره ای به زندگی اقتصاد مقاومتی ردپای گرگ در دست چاپ
دفترنشر آثار واندیشه های استاد سروری
طراحی و بهینه سازی : ثامن تم