دفتر نشر اثار واندیشه های حجت الاسلام سروری

×
اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا
یکشنبه, 10 فروردین 1399
شبکه های اجتماعی و خانواده زندگی و خدا صد دانه یاقوت زندگی انقلاب اسلامی یک موجود زنده دست های مهربان کودکان در فضای مجازی نوجوانان در فضای مجازی خانواده و شبکه های اجتماعی میوه های اخلاقی انبیاء زندگی و خدا فصل دل تکانی خصوصیات مرد خوب و اهل زندگی بر باد رفته منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر پله ای تا خدا اقتصاد مقاومتی تولید اشتغال در دست چاپ در دست چاپ در دست چاپ
آیه های زندگی
آیه های زندگی
آیه های زندگی

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اجْتَنِبُوا کَثِیرًا مِّنَ الظَّنِّ إِنَّ بَعْضَ الظَّنِّ إِثْمٌ سوره حجرات ایه 12

 

ای‌ کسانی‌ که‌ ایمان‌ آورده‌اید، از بسیاری‌ ازگمانها بپرهیزید که‌ پاره‌ای‌ از گمانها گناه‌ است‌…

[ آرشیو کامل ]

نکات مهم برای مقاومت در سختی‌های زندگی

 انسان در طول زندگی با مشکلات و سختی‌‌های بسیاری مواجه می‌شود. عبور از آنها چالشی بس بزرگ در پیش روی بشر است. بسیاری از مردم در برابر آن وا می‌دهند و گرفتار نومیدی و افسردگی می‌شوند؛ در حالی که عبور از آنها چنان آسان است که گاه خنده‌دار می‌شود.مصیبت‌ها و مشکلاتی که انسان در زندگی با آن مواجه می‌شود، به دو دسته اصلی: 1. آزمونی؛ 2. کیفری تقسیم می‌شود؛ زیرا برخی از مصیبت‌ها و مشکلات به سبب گناهان و خطاهای انسانی به سراغ او می‌آید تا در همین دنیا تنبیه و مجازات شود و اشتباه خود را بفهمد و جبران کند. بنابراین، همه مصیبت‌ها و مشکلات و سختی‌ها به سبب آزمون و ابتلاء نیست، بلکه مجازات الهی است تا انسان به خود آید و مسیر درست را انتخاب کرده و از راه انحرافی و گمراهی بازگردد. پس این دسته از عذاب‌ها و کیفرها نیز از روی رحمت الهی انجام می‌گیرد تا اشتباه و خطا جبران شود.
به هر حال، انسان‌‌ها در طول زندگی کوتاه دنیوی خود با مجموعه‌ای متعدد و متنوع از مصیبت، رنج، سختی مشکلات و دردها مواجه می‌شوند؛ ولی جالب آنکه با همه تعدد و تنوع آنها،  با یک حساب سرانگشتی می‌توان دریافت که همواره نسبت میان آسانی با سختی دو به یک است؛ زیرا بر اساس آموزه‌های قرآنی هر سختی آمیخته با دو آسانی است.

تاریخ : 8 بهمن 1396 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 1044
آفت عيب جويي در زندگي

يکي از عوامل تزلزل خانواده، عيب جويي همسران نسبت به هم است. در قرآن به اين مسئله اشاره دارد که زن و مرد همانند لباس هم مي باشند:

( هُنَّ لِبَاسٌ لَکُمْ وَ أَنْتُمْ لِبَاسٌ لَهُنَّ َ)
آنها لباس عفاف شمايند و شما نيز لباس عفت آنها هستند.
لباس، عيوب آدمي را مي پوشاند و او را از چشم عيب جويان و نقالان مجالس لغو دور نگه مي دارد. همسران برتر، اين همرهان صميمي و فهيم، محرمان رازند. لباس محبتي که بر جسم و جان هم مي پوشانند، همه ي کاستي هاي رفتار، ضعف هاي احتمالي اخلاق و لغزش ها و خطاهاي يکديگر را از ديد ديگران، خويشان و نزديکان و حتي نزديکترين نزديکان خود مستور مي دارند.

تاریخ : 29 آذر 1396 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 1029
هفت ویژگی یک دوست خوب از منظر قرآن

یکی از نعمت های الهی که در سرشت انسان به ودیعه نهاده شده است ، احساس نیاز به دیگر افراد جامعه و برقراری ارتباط دوستانه با برخی از آنها است . چنانچه انسان بتواند دوستان نیکویی برای خود برگزیند و از این موهبت الهی به صورت صحیح و منطقی استفاده کند زندگی فردی و اجتماعی سالمتری خواهد داشت . 
از منظر اسلام ، "دوست " ارزش والایی دارد به گونه ای که حتی در سرنوشت انسان تاثیر گذار است .

تاریخ : 23 آذر 1396 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 682
۵ عادت خود را تغییر ندهید!!!

بهره‌وری در دنیای پرسرعت امروزی بسیار مهم و حائز اهمیت است. اکثر آدم‌ها سعی می‌کنند تا کارهای روزمره خود را بیشتر کنند تا بهره‌وری بیشتری داشته باشند، اما این روش برای آن که بتواند به نتایج خوب و قابل سنجشی برسد،کمی زمان می‌برد.

بیشتر وقت‌ها تنها کاری که باید برای افزایش بهره‌وری خود انجام دهید، انجام ندادن برخی کارها است. با این روش خیلی سریع متوجه یک تفاوت بزرگ خواهید شد و آن را احساس خواهید کرد. اگر برخی عادت‌ها را که ممکن است به کار شما لطمه بزنند را تغییر دهید، فضا برای کارهایی که واقعاً مهم هستند، باقی می‌ماند. شاید دور از عقل به نظر برسد اما بهتر است اول این کار را انجام دهید و بعد سیستم‌های جدید را وارد زندگی خود کنید.

برای شروع، ببینید که زمان را چگونه می‌گذرانید و روی حذف ۵ عادت بد خود تمرکز کنید. پس با ما همراه شوید تا در این مسیر به شما کمک کنیم.

تاریخ : 4 آذر 1396 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 595
سفارش امام صادق به فرزندش

روزي عده اي از شيعيان خدمت امام صادق عليه‏السلام رسيدند و شنيدند که آن حضرت سفارشاتي به فرزند خود، امام کاظم عليه‏السلام، مي‏کند و در حين سفارشات خود مي‏فرمايد: «اي فرزند عزيزم، به سفارشات من توجه کن و آن‏ها را حفظ کن تا در زندگي دنيوي و اخروي خود سعادتمند شوي. سپس فرمود:
اي فرزند عزيزم، هر که به داده‏هاي خود قانع باشد، بي نياز خواهد بود، و هر که چشم طمع به مال مردم داشته باشد، فقير از دنيا خواهد رفت و هر که به تقدير خدا راضي نباشد، خدا را متهم نموده است، و هر که لغزش و اشتباه خود را ناچيز بداند، لغزش ديگران را بزرگ خواهد دانست، و هر که آبروي ديگري را ببرد آبرويش خواهد رفت، و هر که به روي مردم شمشير بکشد به وسيله آن شمشير کشته خواهد شد، و هر که براي نابودي برادر خود چاهي بکند در آن چاه هلاک خواهد شد، و هر که با افراد سفيه و نادان همنشين شود تحقير خواهد شد، و هر که با علما و دانشمندان همنشين شود عزيز خواهد شد، و هر که در مجالس گناه وارد شود متهم خواهد گرديد.
اي فرزند عزيزم، به حق اعتراف کن خواه به سود تو باشد و خواه به ضرر تو، و از سخن چيني بپرهيز که در دل‏هاي مردم براي تو دشمني ايجاد مي‏کند.
اي فرزند عزيزم، بخشش و کرم را از سرچشمه و معدن آن طلب کن؛ زيرا جود و کرم سرچشمه‏هايي دارد و هر سرچشمه اي اصلي دارد و هر اصلي فرعي دارد و هر فرعي ميوه اي دارد و هيچ ميوه اي جز از درخت خود چيده نمي‏شود و هيچ اصلي بدون معدن نيست.
اي فرزند عزيزم، اگر خواستي به زيارت برادران خود بروي به زيارت خوبان آنان برو و به زيارت اشرار و اهل گناه مرو زيرا آنها مانند صخره اي هستند که آبي از آن نمي‏جوشد و يا مانند درختي هستند که سبز نمي‏شود و يا زميني که گياهي از آن نمي‏رويد.» [1] .
برخي از اين سخنان از اميرالمؤمنين عليه ‏السلام نيز در «نهج البلاغه» نقل شده؛ اما استبعادي ندارد که امام صادق عليه‏ السلام يا از آنها اقتباس نموده باشد و يا به آنها استشهاد نموده باشد.

تاریخ : 30 تیر 1396 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 575
دانلود هفت انیمیشن از پیامبران
نام انیمیشن   لینک دانلود
زندگی بر روی زمین   دانلود
دعای باران   دانلود
کشتی حضرت نوح(ع)   دانلود
آتش سرد    دانلود
مادر و فرزند   دانلود
صابران   دانلود
فیل سواران   دانلود

 

 

تاریخ : 27 فروردین 1396 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 9817
رایج ترین عادت های غذایی غلط ومضر

مشغول کردن ذهن به مسائل متفرقه (مانند تماشای تلویزیون ، گوش دادن به رادیو ، مطالعه کردن و...) در حین غذا خوردن؛ این عمل باعث عدم تمرکز و به دنبال آن هضم بد غذا می شود (هضم بد غذا خودش عامل بسیاری از بیماری هاست).

 

* استفاده کردن از هر نوع غذا در هنگام عصبانیت.

 

** داغ خوردن غذا و عجله کردن در غذا.

 

*** ایستاده و در حال حرکت غذا خوردن و کفش به پا داشتن حین غذا خوردن.

 

 

تاریخ : 21 فروردین 1396 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 817
۶ نکته برای آرام کردن شوهران خشمگین۱ - نگذارید همسرتان درگیر خشم خود گردد. اگر دیدید عصبانی است، او را تنها بگذارید. اگر فکر می‌کنید که مسئله خاصی باعث عصبانیت همسرتان می‌شود، از طرح آن موضوعات اجتناب کنید.

۲ - عصبانیت به آسیب‌های فیزیکی و عاطفی می‌انجامد. با شوهرتان لجبازی نکنید. در عوض سعی کنید راه‌هایی برای درک و حمایت او بیابید.

۳ - شما باید درون خودتان را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید. باید به این فکر کنید که چرا همسرتان عصبانیت خود را برسر شما خالی کرد. غر نزنید، زیرا نتیجه‌ای جز انفجار عصبانیت و بد‌تر شدن شرایط ندارد.

۴ - طوری رفتار کنید که همسرتان با شما احساس راحتی کند. شما می‌توانید انفجار خشم همسرتان را با برقراری ارتباطی درست با وی، خنثی کنید. گفت‌و‌گو با همسرتان به هیچ وجه او را ناراحت نخواهد کرد. پس از اینکه با او گفت‌و‌گو کردید، درخواهید یافت که همه چیز به حالت عادی بازگشته است. این زمان مناسبی است تا با شریک زندگی خود روبه رو شوید.


۵ - شوهرتان را درک کنید. درک شما از او طغیان خشمش را کمتر می‌کند. در ضمن شنونده خوبی باشید.

۶ - اگر متوجه شده‌اید که شوهرتان بیش از اندازه عصبانی می‌شود، می‌توانید از یک متخصص کمک بگیرید. از او بخواهید که خود را متعهد به انجام برنامه‌های مدیریت خشم نماید.

تاریخ : 8 اسفند 1395 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 916
شش عامل ویران کننده روابط زن و شوهر

عوامل ویران کننده روابط زن و شوهر به تربیب عبارتند از :

۱. اولویت‌های خانوادگی
مهمترین منبع استرس‌زا در روابط بیشتر زوج‌ها، روابطی است که خارج از آن دو نفر است. والدینتان، خواهر و برادرهایتان و دوستانتان را دست‌کم نگیرید. باید بدانید که وقتی به همسرتان «بله» گفته‌اید یعنی او را به همه آدم‌های دیگر مقدم کرده‌اید. خیلی از ازدواج‌ها فقط بخاطر همین ضعف در اولویت‌دهی دچار مشکل می‌شوند. هر کس آنها را سمتی می‌کشد بدون اینکه به سمت همدیگر کشیده شوند. زوج‌ها در ازدواج‌های سالم یاد می‌گیرند که همدیگر را به هرکس و هرچیز دیگر مقدم بدانند.

تاریخ : 24 دی 1395 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 1425
کم خونی کودکان ودرمان

کم خونی در واقع کاهش میزان هموگلوبین خون است که در نتیجه کمبود گلبولهای قرمز یا کمبود هموگلوبین در سلولهای قرمز خونی و یا هر دو علت روی می دهد. کم خونی انواع مختلف دارد که کم خونی ناشی از کمبود آهن Iron deficiency anaemia. متداول ترین نوع آن است. این نوع کم خونی به دلیل کاهش آهن در بدن اتفاق می افتد. هر گونه کمبود در مواد مغذی نظیر ویتامین 12B

نیز باعث این بیماری می گردد.

تاریخ : 8 شهریور 1395 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 1410
شبکه های اجتماعی و خانواده زندگی و خدا صد دانه یاقوت زندگی انقلاب اسلامی یک موجود زنده دست های مهربان کودکان در فضای مجازی نوجوانان در فضای مجازی خانواده و شبکه های اجتماعی میوه های اخلاقی انبیاء زندگی و خدا فصل دل تکانی خصوصیات مرد خوب و اهل زندگی بر باد رفته منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر پله ای تا خدا اقتصاد مقاومتی تولید اشتغال زندگی با خورشید هشتم الفبای زندگی الفبای زندگی جلد 2 نقش ماهواره در زندگی بصیرت در زندگی اخلاق کریمانه فرهنگ و اقتصاد بی بصیرتانی از تاریخ کربلا هنر سخنوری در اعجاز بیان هنر سخنوری در اعجاز بیان چگونه سخنران خوبی شویم؟ یارانی از تبار عرشیان الفبای زندگی بصیرت در زندگی چاپ اول زندگی به سبک آفتاب خطبه فدکیه ،ذوالفقار فاطمه(س) همدلی و همزبانی دولت و ملت پنجره ای به زندگی اقتصاد مقاومتی ردپای گرگ در دست چاپ
دفترنشر آثار واندیشه های استاد سروری
طراحی و بهینه سازی : ثامن تم