دفتر نشر اثار واندیشه های حجت الاسلام سروری

×
اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا
پنج شنبه, 08 خرداد 1399
شبکه های اجتماعی و خانواده زندگی و خدا صد دانه یاقوت زندگی انقلاب اسلامی یک موجود زنده دست های مهربان کودکان در فضای مجازی نوجوانان در فضای مجازی خانواده و شبکه های اجتماعی میوه های اخلاقی انبیاء زندگی و خدا فصل دل تکانی خصوصیات مرد خوب و اهل زندگی بر باد رفته منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر پله ای تا خدا اقتصاد مقاومتی تولید اشتغال در دست چاپ در دست چاپ در دست چاپ
آیه های زندگی
آیه های زندگی
آیه های زندگی

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اجْتَنِبُوا کَثِیرًا مِّنَ الظَّنِّ إِنَّ بَعْضَ الظَّنِّ إِثْمٌ سوره حجرات ایه 12

 

ای‌ کسانی‌ که‌ ایمان‌ آورده‌اید، از بسیاری‌ ازگمانها بپرهیزید که‌ پاره‌ای‌ از گمانها گناه‌ است‌…

[ آرشیو کامل ]

پاسخ به یک شبهه عزاداری

 

مگر شما اعتقاد ندارید که امام حسین علیه السلام اکنون در بهشت است و دشمنان او در جهنم هستند، پس این همه گریه و زاری و عزاداری برای چیست؟

 

همه ساله با نزدیک شدن دهه محرم و ایام عزاداری عمومی مسلمانان و به ویژه شیعیان جهان و البته بیش از همه در ایران، نه تنها شبهات، بلکه هجمه‌ی گسترده علیه "عزاداری" شدت می‌یابد؛ چرا که از این عزاداری‌ها می‌ترسند، و این خود مبین همان علت و اثر عزاداری‌های ما می‌باشد.

در عصری که به گاه کفر، شرک، فساد و فسق، دم از آزادی می‌زنند و حتی جنایات وحشتناک و نسل‌کشی را به نام "دموکراسی" مرتکب شده و تحقق "لیبرالیسم" را بهانه می‌کنند و می‌کوشند که عقاید فاسد و منحرف کننده و خسارت‌بار خود را با شعار «پلورالیسم دینی» توجه و تطهیر کنند، عبادات، دعا، زیارت یا عزاداری مسلمانان و از جمله شیعیان را بر نمی‌تابند! پس معلوم می‌شود که آثار بسیار سازنده‌ و مفیدی برای جهان اسلام و نیز عواقب بسیار خطرناکی برای جهان کفر و ظلم دارد، و ما برای همین عزاداری می‌کنیم.

الف – از آن جهت که مقابله و تهاجم آنها، همیشه علیه "حق" است و باطل بسیار سخیف و ضعیف می‌باشد، استدلال‌های آنها نیز بسیار سخیف می‌باشد. مگر هر کسی که برای رفتگانش عزاداری و گریه کند، یقین دارد که او در جهنم است و برای آن گریه می‌کند، که به ما می‌گویند: «مگر یقین ندارید که ایشان در بهشت هستند»؟! - و یا مگر عزاداری به این علت برپا می‌شود که مبادا دشمنان جلاد امام حسین و یارانش علیهم السلام، به بهشت بروند، که می‌گویند: مگر یقین ندارید که آنها در جهنم هستند؟!

« الَّذِينَ آمَنُوا يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ اللَّهِ وَالَّذِينَ كَفَرُوا يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ الطَّاغُوتِ فَقَاتِلُوا أَوْلِيَاءَ الشَّيْطَانِ إِنَّ كَيْدَ الشَّيْطَانِ كَانَ ضَعِيفًا » (النساء، 76)

ترجمه: کسانی که ایمان دارند، در راه خدا پیکار می‌کنند؛ و آنها که کافرند، در راه طاغوت [= بت و افراد طغیانگر]. پس شما با یاران شیطان، پیکار کنید! (و از آنها نهراسید!) زیرا که نقشه شیطان، (همانند قدرتش) ضعیف است.

ب – نه جنگ بین اهل ایمان و کفر هیچ گاه متوقف شده و می‌شود – نه کسی را گریزی از این جنگ فراگیر هست - و نه جنگ انحصار به جنگ سخت و گرم در میادین دارد و نه سلاح جنگ، فقط شمشیر یا بمب‌های نترونی و شیمایی می‌باشد.

اهل ایمان، همیشه و در هر زمان و مکان، در راه خدا می‌جنگند « الَّذِينَ آمَنُوا يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ اللَّهِ »؛ اهل کفر نیز همیشه و در هر زمان و مکان، در راه طاغوت (هر طغیان و طغیان‌گری) می‌‌جنگند « وَالَّذِينَ كَفَرُوا يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ الطَّاغُوتِ »؛ و جنگ‌ها گاه جنگ سخت است با سلاح جنگی، و گاه جنگ نرم است، با سلاح پیام‌رسانی، تبلیغات، فرهنگ‌سازی و ... ؛ با سخنرانی، کتاب، فیلم و سایر ابزارها می‌باشد، و گاه با شادی یا عزادای هدفدار. چنان که این شبهه‌پراکنی‌ها و ضدتبلیغ‌ها از همین نوع می‌باشد.

ج – مشکل آنان فقط عزاداری عمومی در فاجعه‌ی کربلا و مصیبت‌های وارده بر سیدالشهداء، ابا عبدالله الحسین و یارانش علیهم السلام نمی‌باشد، بلکه می‌خواهند ریشه را بخشکانند تا ساقه‌ها، شاخه‌ها، برگ‌ها، گل‌ها خشک شوند و میوه (ثمر) ندهند.

بنابر قالبی که تعریف و تحمیل می‌کنند، می‌خواهند هیچ کس از غم و اندوه ظلم‌های جانیان امروز نیز ناراحت نشود، عزاداری برپا ننماید، پیام رسانی نکند، اذهان را متوجه ننماید و شوری همراه با شعور ایجاد ننماید، تا بتوانند به جنایات خود ادامه دهند. بر اساس قاعده‌ی آنها، نباید برای هیچ کشته‌ای و این نسل‌کشی‌ها و کودک‌کشی‌ها و به اسارت کشیدن زنان و به یغما بردن سرمایه‌های مادی و معنوی مسلمانان ناراحت شوید، چرا که می‌دانید "جای قربانیان در بهشت و جای ظالمان جانی، در جهنم است"!

نکته:

سیدالشهداء، امام حسین علیه السلام، با آوردن کلمه استرجاع، فرمودند:

« إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ راجِعُونَ وَ عَلَى الْإِسْلَامِ السَّلَامُ إِذْ قَدْ بُلِیَتِ الْأُمَّةُ بِرَاعٍ مِثْلِ یَزِیدَ »؛ (اللهوف، ص 24)

ما از خداییم و بازگشتمان به سوی اوست؛ آنگاه که امت اسلامی گرفتار زمامداری مثل یزید شود، باید با اسلام خداحافظی کرد.

دقت شود که نفرمود «یزید»، بلکه فرمود: «مثل یزید»، یعنی امتداد دارد. بنابر این می‌پرسیم:

●-  آیا دوران حاکمیت اسلام معاویه‌ای و یزیدی، در مقابل اسلام ناب محمدی صلوات الله علیه و آله، به پایان رسیده که جنگ ما به پایان برسد؟! پس این همه اسلام آمریکایی و انگلیسی، و حکام بدتر و زبون‌تر از یزید لعنة الله (مانند حکامی سعودی و مفتی‌های وهابی) علیه چیست؟!

●- آیا دیگر، نه روزی چون عاشورا و صحنه‌ی جنایاتی چون کربلا نداریم، که دیگر نه ناراحت باشیم و نه عزاداری کنیم؟! پس آن چه در سوریه، بحرین، لبنان، فلسطین، یمن، عراق، افغانستان و سرتاسر جهان اسلام اتفاق می‌افتد، چیست؟

●- آیا میادین جنگ یزیدیان زمان، فقط مرزها و نقاط جغرافیایی می‌باشد و سلاح آنها نیز فقط ابزاری جنگی می‌باشد؟! پس این همه ضد تبلیغ، تهاجم، شبیخون، شبهه‌پراکنی، جوسازی و ...، در شبکه‌های ارتباطی و پیام رسانیِ نوشتاری، تلویزیونی، سینمایی و فضای مجازی، چیست و برای چیست؟!

نتیجه:

پس آنها برای جلوگیری از به بار نشستن میوه، سعی دارند که ریشه را بخشکانند و ما نیز با بصیرت و تداوم جنگ در تمامی جبهه‌ها و از جمله جنگ نرم، تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی، از آن ریشه محافظت نموده و تقویتش می‌کنیم؛ اگر لازم شد با سلاح گرم – اگر لازم شد با فریاد به حق – اگر لازم شد با عزاداری و اگر لازم شد، با آبیاری به واسطه اشک بر مصیبت‌ها. و آنها از همین می‌ترسند.

:: دسته : پاسخ به شبهات
تاریخ : 10 مهر 1395 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 1451
مطالب مشابه :توجه : پرکردن فیلدهای ستاره دار الزامی است.
نام:*
ایمیل:*
کد امنیتی: *

شبکه های اجتماعی و خانواده زندگی و خدا صد دانه یاقوت زندگی انقلاب اسلامی یک موجود زنده دست های مهربان کودکان در فضای مجازی نوجوانان در فضای مجازی خانواده و شبکه های اجتماعی میوه های اخلاقی انبیاء زندگی و خدا فصل دل تکانی خصوصیات مرد خوب و اهل زندگی بر باد رفته منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر پله ای تا خدا اقتصاد مقاومتی تولید اشتغال زندگی با خورشید هشتم الفبای زندگی الفبای زندگی جلد 2 نقش ماهواره در زندگی بصیرت در زندگی اخلاق کریمانه فرهنگ و اقتصاد بی بصیرتانی از تاریخ کربلا هنر سخنوری در اعجاز بیان هنر سخنوری در اعجاز بیان چگونه سخنران خوبی شویم؟ یارانی از تبار عرشیان الفبای زندگی بصیرت در زندگی چاپ اول زندگی به سبک آفتاب خطبه فدکیه ،ذوالفقار فاطمه(س) همدلی و همزبانی دولت و ملت پنجره ای به زندگی اقتصاد مقاومتی ردپای گرگ در دست چاپ
دفترنشر آثار واندیشه های استاد سروری
طراحی و بهینه سازی : ثامن تم