دفتر نشر اثار واندیشه های حجت الاسلام سروری

×
اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا
سه شنبه, 12 فروردین 1399
شبکه های اجتماعی و خانواده زندگی و خدا صد دانه یاقوت زندگی انقلاب اسلامی یک موجود زنده دست های مهربان کودکان در فضای مجازی نوجوانان در فضای مجازی خانواده و شبکه های اجتماعی میوه های اخلاقی انبیاء زندگی و خدا فصل دل تکانی خصوصیات مرد خوب و اهل زندگی بر باد رفته منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر پله ای تا خدا اقتصاد مقاومتی تولید اشتغال در دست چاپ در دست چاپ در دست چاپ
آیه های زندگی
آیه های زندگی
آیه های زندگی

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اجْتَنِبُوا کَثِیرًا مِّنَ الظَّنِّ إِنَّ بَعْضَ الظَّنِّ إِثْمٌ سوره حجرات ایه 12

 

ای‌ کسانی‌ که‌ ایمان‌ آورده‌اید، از بسیاری‌ ازگمانها بپرهیزید که‌ پاره‌ای‌ از گمانها گناه‌ است‌…

[ آرشیو کامل ]

حماسه ۹ دی؛ یادآوری پیروزی حق بر باطل

حجت الاسلام و المسلمین سروری؛ استاد حوزه و دانشگاه، در  مراسمی  که در مسجد بیت الاصغر(ع) شهرضا به مناسبت یوالله 9 دی  برگزار شد،گفت : با اشاره به فتنه های مربوط به عصر پیامبران فتنه و دوران فتنه دارای دو معنی است، یکی آزمایش وامتحان و دیگری به معنای حمله به حق و از بین بردن ارزش های الهی در طول تاریخ بشرورسالت انبیاء می باشد،( وَ الْفِتْنَةُ أَشَدُّ مِنَ الْقَتْلِ) تمام پیامبران در عصر خویش با فتنه  مبارزه کردن وانقلاب کردند؛  انقلاب های زیادی را قرآن مثال می زند: 

1-انقلاب حضرت ابراهیم اقدام انقلابی حضرت ابراهیم

 

2-حضرت هود؛ انقلابی مبارز

 

ازهود به عنوان دومین پیامبری نام برده می شود که بعد از حضرت نوح در برابر بت پرستی  وانحرافات جنسنی وفساد اخلاقی اجتماعی قیام و مبارزه کرد.

3-حرکت انقلابی حضرت نوح به مدت 900 سال ادامه داشت و این نشان می دهد که برای ایجاد انقلاب و تحوّل و اصلاح در جامعه به صبر و مجاهدت انقلابی نیاز فراوان است.

4-حضرت لوط(ع)؛انقلاب در برابر فسادجنسی واخلاقی واجتماعی مبارزه کرد.

5-حضرت موسی(ع)؛ مجاهد انقلابی

حضرت موسى‏ را بایستی نماد یک مجاهد انقلابی دانست. در آیات گوناگون قرآن كه نام مباركش 136 بار در34 سوره قرآن آمده است..ايشان 500 سال بعد از حضرت ابراهيم ظهور كرد.

حضرت موسی با 4 طاغوت  یعنی ؛ فرعون طاغوت قدرت - هامون سیاست قارون طاغوت اشرافی گری -سامری  طاغوت انحراف اجتماعی مبارزه کرد.

این استاد ومحقق بیان کرد :دشمنان ما

 آمریکا، انگلیس، رژیم صهیونیستی وعربستان آل یهود سعودی   از اول انقلاب تا حالا به دنبال تجزیه طلبی در ایران  بوده

 تلاش برای تجزیه و خودمختاری کردستان 

 غائله ترکمن صحرا و گنبد کاووس

غائله خوزستان و اقدامات تجزیه‌طلبانه

 تلاش برای تجزیه‌طلبی در آذربايجان

آشوب‌های تجزیه‌طلبانه ضد انقلاب در بلوچستان

غائله تجزیه‌طلبانه فارس و......

اقدامات تروریستی پژاک در غرب و شمال غرب کشور

 واقدامات گروهک جیش الظلم،

اقدامات تروریستی جندالشيطان

اقدامات گروهک الاحوازیه

 اقدامات تجزیه طلبانه جریان پان ترکی

فعال کردن گسل‌های مذهبی از طریق ایجاد تفرقه در تشیع و اهل سنت در داخل وخارج تلاش کرده و می کند که کشور را ناامن کنند. اما به کوری چشم دشمنان داخلی وخارجی درخت  انقلاب اسلامی  که ثمره خون بیش از دویست هزار شهید وجانباز وایثار گر وهدایتگری امام راحل وبعد از ایشان خلف برحق ایشان امام خامنه ای بوده  روزبه روز تنومند تر وباشکوه تر خواهد شد.

 

سروری گفت :این را همگان بدانند که دشمن در فتنه 98به دنبال انفکاک بین مردم و ولایت فقیه بود و به همین دلیل رسانه های دشمن در فتنه 98 رهبری را مورد هدف قرار داده است.

فتنه و دوران فتنه دارای دو معنی است، یکی آزمایش و دیگری به معنای حمله به حق و از بین بردن ارزش های اخلاقی و اسلامی است

 

واژه «فتنه» در 30 آيه قرآن آمده است.وتاکید قران این است که در دام فتنه نیفتید  رَبَّنَا لَا تَجْعَلْنَا فِتْنَةً لِلْقَوْمِ الظَّالِمِينَ ایه «85» یونس پرودگارا ما را دستخوش فتنه اشرار و قوم ستمکار مگردان  این خطیب توانا کشوری در ادامه سخنان خود افزود: همانطور که مقام معظم رهبری فرموده اند تا زمانی که مردم ایمان دارند این انقلاب و حقیقت این انقلاب از بین نمی رود و باید حماسه بزرگ ۹ دی را جشن گرفت تا پیروزی حق و نابودی باطل را به نسل جوان امروز یادآوری کرد.
 حجت الاسلام سروری با اشاره به فتنه های دشمن از اوایل انقلاب تا کنون گفت: از سال ۵۷ تا این لحظه به طور میانگین هر دوسال یک فتنه عظیم رخ داده است چرا که دشمن نمی خواهد انقلاب اسلامی به عنوان یک الگو در جهان مطرح شود.
وی گفت: چرا چهل سال دشمنان با این انقلاب مبارزه می کنند چون می ترسند که نظام ما تبدیل به یک الگوی فرامرزی برای مبارزه با استکبار ستیزی در بین کشورها بشود این را همه بدانند که  نظام سرمایه داری وسوسیالیستی در حال نابودی و انحلال ،افول واضمهلال است.

این نویسنده کشوری عنوان کرد : فساد و اختلاف و اختلاس  دیگر مشکلات جامعه امروز را ناشی از عمل نکردن به قرآن دانست.برهمین اساس خداوندفرموده مردمی که دارای ایمان باشند و کفر و کفران نعمت نکنند، همواره از برکات الهی از جمله آرامش و آسایش برخوردار خواهند بود؛ اما وقتی کفر و کفران می‌کنند خداوند به جای امنیت غذایی و رفاه و امنیت و آرامش، آنان را گرفتار گرسنگی و ترس و ناامنی می‌کند. در حقیقت، رفتارها و کردارها و عملکردهای بشری است که موجب تغییرات عمده در زندگی خواهد شد. براساس آیه 11 سوره رعد تغییرات مهم در نفوس آدمی موجب تغییرات در جامعه و جهان می‌شود. پس اگر مردمی با از دست دادن نعمتی مواجه می‌شوند و نعمتی از دست می‌رود، باید آن را در تغییرات رفتاری و کرداری خود بجویند. (انفال، آیه 53)
بر طبق آیات قرآن، نعمت‌ها هرگز به نقمت تبدیل نمی‌شود، مگر آنکه مردم تغییراتی را در رفتار خود داشته باشند که موجب از دست رفتن نعمت و تبدیل به نقمت می‌شود. باید گفت این مردم هستند که نعمت را به نقمت تبدیل می‌کنند نه آنکه خداوند نعمت را از ایشان بگیرد. در آیه 112 سوره نحل با تاکید بر عملکردهای بشری نشان می‌دهد که علت مباشر در تغییر نعمت خود رفتارهای انسان است.
بر همین اساس خداوند در آیه دیگر به سنت‌های حاکم بر جهان و جامعه توجه داده و می‌فرماید: ولو ان اهل القری آمنوا واتقوا لفتحنا علیهم برکات من السماء و الارض ولکن کذبوا فاخدنا هم بما کانوا یکسبون؛ و اگر مردم شهرها ایمان آورده و به تقوا گراییده بودند، قطعا برکاتی از آسمان و زمین برایشان می‌گشودیم، ولی تکذیب کردند پس به ]کیفر[ دستاوردشان ]گریبان[ آنان را گرفتیم. (اعراف، آیه 96)
پس جامعه‌ای که مطابق سنت‌های حاکم بر جهان و جامعه حرکت کند، به سنت عقاب و عذاب گرفتار می‌آید و شرایط زندگی را بر خود سخت خواهد کرد.

وی افزود: سوء التدبیر سبب التدمیر  بی تدبیری، ویرانی و نارضایتی می آورد و تنها راه حل این مشکلات کشور داشتن انتخاب درست است.
حجت الاسلام سروری مشکلات فعلی را ناشی از اقدامات مسئولین غیر متعهد، غیر متخصص و بعضا خائن دانسته و گفت: ما در بین مسئولان نیاز به افکار شهید باکری ها و شهید چمران ها داریم  حذف کردن فاصله ها بین مسولین ومردم بین مردم  با تراز انقلاب همخوانی دارد.اگرمسئولی  در کشور نگاهش این باشد که به عنوان خادم مردم خدمت کنتد  ومردم ولی نعمت او هستند با تراز انقلاب فاصله ندارد؛والا اگرخلاف این باشد در بین مردم  نه تنها محبوبیتی نخواهد داشت .بلکه منفور هم هست.
وی با تاکید بر اقدامات تجزیه طلبانه دشمن پس از انقلاب و همچنین جنگ تحمیلی، خواهان چشم نداشتن به خارج از کشور، نگاه به داخل و استفاده از توان جوانان روشنفکر کشور گردید و پس از نام بردن از اقدامات تروریستی دشمن در دهه های اخیر گفت: تا زمانی که به تذکرات رهبری را گوش دهیم انقلاب پیشروی خواهد کرد.
حجت الاسلام سروری خسارت ۳۲۴ هزار میلیاردی فتنه ۸۸ و آثار زیانبار آن بر کشور را لازمه یادآوری عظمت حماسه ۹ دی دانست وگفت:

امام على عليه السلام :مُسْتَعمِلُ الباطِلِ، مُعذَّبٌ مَلُومٌ کسی که تمسک به باطل دارد، با عذاب و سرزنش رو به رو مى شود

سران فتنه هنوز بعد از 10 سال مورد سرزنش 80 میلیون جمعیت حال ونسل بیدار آینده خواهد بودوهست.وهر روز سران فتنه را اعدام فکری می کنند.  ظَلَمَ الحقَّ مَنْ نَصرَ الباطلَ هر كس باطل را يارى كند به حق ستم كرده است .

وی در ادامه گفت :حضرت علی (ع) ، مردم را به پرهیز از غفلت دعوت کرده و زیانبارترین دشمن برای انسان را غفلت عنوان کرد. امیرالمؤمنین«وَ مَنْ نَامَ ،لَمْ يُنَمْ عَنْهُ، »؛هر کس از دشمن خود غفلت کند (دشمنان) از او غافل نخواهند بود. " (نهج‌البلاغه، کتاب خطبه 26)

ودر بیانی دیگر گفت امیر بیان اشاره می کند:

 

مَنْ رَكِبَ الْباطِلَ اَذَلَّهُ مَرْكَبُهُ كسى كه بر باطل سوار شود، مَركبش او را ذليل خواهد كرد.

 

 این استاد حوزه گفت :جوانان ومردم بابصیرت وعزیز شهرضا این عمار” رهبر انقلاب در سال ۸۸ یک کد برای همه بود.

 

امیر بیان  فتنه شناس اعظم عالم هستی درنهج‌البلاغه/خطبۀ 50می فرماید :

 

فَلَوْ أَنَّ الْبَاطِلَ خَلَصَ مِنْ مِزَاجِ الْحَقِّ  لَمْ يَخْفَ عَلَى الْمُرْتَادِينَ، اگر باطل، عریان و خالص بیاید، کسانی که دنبال شناختن حق هستند، امر برایشان مشتبه نمیشود؛ میفهمند این باطل است.

 

وَ لَوْ أَنَّ الْحَقَّ خَلَصَ مِنْ لَبْسِ الْبَاطِلِ اِنْقَطَعَتْ عَنْهُ أَلْسُنُ الْمُعَانِدِينَ،

 

حق هم اگر چنانچه بدون پیرایه بیاید توی میدان، معاند دیگر نمیتواند حق را متهم کند به حق نبودن.

 

 وَ لَكِنْ يُؤْخَذُ مِنْ هَذَا ضِغْثٌ وَ مِنْ هَذَا ضِغْثٌ فَيُمْزَجَانِ،فتنه‌گر یک تکه حق، یک تکه باطل را میگیرد، اینها را با هم مخلوط میکند، در کنار هم میگذارد.

 

«فَهُنَالِكَ يَسْتَوْلِي الشَّيْطَانُ عَلَى أَوْلِيَائِهِ وَ يَنْجُو الَّذِينَ سَبَقَتْ لَهُمْ مِنَ اللَّهِ الْحُسْنى. »؛ در چنين حالى، شيطان بر دوستان خود مستولى مى شود. تنها كسانى رهايى مى يابند كه الطاف الهى شامل حالشان شده باشد.

 

 

:: دسته : خبرها, سخنرانی مکتوب
تاریخ : 11 دی 1398 .:. نظرات : 0 .:. بازدید : 666
مطالب مشابه :توجه : پرکردن فیلدهای ستاره دار الزامی است.
نام:*
ایمیل:*
کد امنیتی: *

شبکه های اجتماعی و خانواده زندگی و خدا صد دانه یاقوت زندگی انقلاب اسلامی یک موجود زنده دست های مهربان کودکان در فضای مجازی نوجوانان در فضای مجازی خانواده و شبکه های اجتماعی میوه های اخلاقی انبیاء زندگی و خدا فصل دل تکانی خصوصیات مرد خوب و اهل زندگی بر باد رفته منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر منهاج المنابر پله ای تا خدا اقتصاد مقاومتی تولید اشتغال زندگی با خورشید هشتم الفبای زندگی الفبای زندگی جلد 2 نقش ماهواره در زندگی بصیرت در زندگی اخلاق کریمانه فرهنگ و اقتصاد بی بصیرتانی از تاریخ کربلا هنر سخنوری در اعجاز بیان هنر سخنوری در اعجاز بیان چگونه سخنران خوبی شویم؟ یارانی از تبار عرشیان الفبای زندگی بصیرت در زندگی چاپ اول زندگی به سبک آفتاب خطبه فدکیه ،ذوالفقار فاطمه(س) همدلی و همزبانی دولت و ملت پنجره ای به زندگی اقتصاد مقاومتی ردپای گرگ در دست چاپ
دفترنشر آثار واندیشه های استاد سروری
طراحی و بهینه سازی : ثامن تم